Let`s Talk Film – Agata Kulesza

13:00

Kiedy

25.06 - 25.06.2017
godz.: 13:00

Bilety

Bilet: 15zł
Kup bilet

Gdzie

Studio Radia Szczecin
aleja Wojska Polskiego 73
Szczecin

Kategorie


Let`s Talk Film - Agata Kulesza

Let’s Talk Film

Jak spogląda się na współczesne kino z Panteonu? O to pytamy zapraszanych na festiwal gości specjalnych i niekwestionowane gwiazdy. Rozmowy dotyczą kondycji kinematografii, ruchomych obrazków powstających na całym świecie, misyjności i komercyjności kina oraz sławy tej odczuwalnej na co dzień i od święta.

rzuć okiem: przegląd filmów z Agatą Kuleszą

Ida’ reż. Paweł Pawlikowski, Polska/Dania 2013 (godz. 13:00)

Lata 60. w Polsce. Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę Wandę, jedyną żyjącą krewną. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są.

„Róża’ reż. Wojciech Smarzowski, Polska 2011 (godz. 15:00)

Lato 1945. Tadeusz, były żołnierz AK, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, wędruje przez Mazury. Dociera do wdowy po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę, gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość… niemożliwa?

„Sala samobójców’ reż. Jan Komasa, Polska 2011 (godz. 19:00)

Dominik, wrażliwy nastolatek z bogatej, lecz dysfunkcyjnej rodziny, zostaje upokorzony i odrzucony przez rówieśników, gdy przypadkowo ujawnia swoje homoseksualne skłonności. Załamany chłopak znajduje zrozumienie u Sylwii, zafascynowanej autodestrukcją i śmiercią dziewczyny, którą spotyka w sieci. Bohater coraz bardziej pogrąża się w wirtualnym świecie, tracąc poczucie rzeczywistości i uciekając od normalnego życia.

oko w oko: Agata Kulesza – spotkanie z udziałem aktorki (godz. 17:00)

Agata Kulesza jest jedną z najwybitniejszych aktorek w Polsce. Pochodzi ze Szczecina. Jest laureatką około stu nagród aktorskich polskich i zagranicznych: w tym trzykrotna nagroda Polskiej Akademii Filmowej Orły, nagrody na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych (m.in. we Francji, Hiszpanii, USA). Nagrodzona przez Los Angeles Film Critics Association, krytyków filmowych w Nowym Jorku i Chicago. Film’Ida’ z Agatą Kuleszą w roli głównej otrzymał pierwszego w historii polskiej kinematografii Oskara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Kup bilet