Letni Koncert Plenerowy na Zamku

16:00
Żródło: Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

16.08 - 16.08.2020
godz.: 16:00

Bilety

Bilet: 10 zł

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Letni Koncert Plenerowy na Zamku

Podczas wakacji na Dużym Dziedzińcu Zamku od wielu lat organizowane są koncerty w wykonaniu zespołów reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne, m.in. muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing.

Uwaga! W przypadku złych warunków atmosferycznych wydarzenia plenerowe mogą zostać odwołane.

Kobieta ze wszystkich stron świata

Koncert jest opowieścią o kobiecości, która przejawia się w każdym czasie i w każdej przestrzeni. Opowieścią o kobiecie, która  kocha, rodzi dzieci i zajmuje się nimi, cierpi, rozpacza, tańczy, raduje się,  żyje pełnią życia. Wszystkie strony świata będą symbolizowały pieśni słowiańskie, bałkańskie, bizantyjskie i sefardyjskie  z tradycji dworskich i wiejskich.

Emilia Raiter – harfa gotycka i barokowa, śpiew,
Barbara Wilińska –śpiew, kankles, daff, suka, dulcymer.

Barbara Wilińska – śpiewaczka, trenerka głosu, multiinstrumentalistka (lira korbowa, suka, dulcymer, kankles, tambura). Zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, polskimi i słowiańskimi pieśniami tradycyjnymi oraz improwizacją głosem. Laureatka m.in. III Festiwalu Piosenki Słowiańskiej w Poznaniu, Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, konkursu „Stara Tradycja”.

Emilia Raiter – harfistka, opowiadaczka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendystka Prezydenta Wrocławia, Prezydenta Miasta Lublin, laureatka  Przeglądu Piosenki Aktorskiej Nurt Off we Wrocławiu oraz harfowych konkursów międzynarodowych. Wykonuje muzykę dawną, klasyczną, tradycyjną, eksperymentalną. Doskonaliła warsztat wykonawczy pod okiem uznanych harfistów w Polsce i za granicą.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora