Letnia Fiesta Jazzowa

11:00
przegląd weekendu

Kiedy

28.07 - 28.07.2019
godz.: 11:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Ogród Różany
Pawła Jasienicy 8
Szczecin

Letnia Fiesta Jazzowa

godz. 12.00- 13.00

Michal Martyniuk Trio w składzie: Michal Martyniuk – piano, Bartek Chojnacki – kontrabas, Kuba Gudz – perkusja; zaprezentują materiał z ostatniej płyty lidera „Nothing To Prove”, jak również nowe kompozycje.

godz. 13.00-13.45

Dnipro Jazz Combo (Ukraina) – utalentowani młodzi jazzmani z Konserwatorium Muzycznego z Dniepra, Jazz Sister Cities z naszym Szczecin Jazz, którzy w ramach współpracy międzynarodowej wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez The Jazz Brigade.

godz. 13.45-14.30

Nikola Lipska absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalności wokalistyka jazzowa, a także klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej w Grajewie.

godz. 18.00-19.00

Yakiv Tsvietinskyi Qunitet (Dniepr, Ukraina) jazzowy trębacz, który jest jednym

z nowoczesnych głosów ukraińskiej sceny jazzowej. Jako kompozytor Głęboko zakorzeniony w muzyce klasycznej i modernistycznej. Yakiv tworzy utwory jazzowe o rozwiniętych złożonych fakturach, zachowując jednocześnie swobodę i spontaniczność improwizowanej natury jazzu. Jego styl trąbkowy łączy wpływy liryzmu Cheta Bakera, ruchu Clarka Terry’ego, dźwięku Tomasza Stańki i nieprzewidywalności Kenny’ego Wheelera.

godz. 19.00-20.00

Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade. W programie autorski program Brygady, który Ostrowski nazywa międzynarodowym dialogiem artystycznym, w którym znajdują się zarówno amerykańskie standardy jazzowe D. Brubecka jak i aranżacje muzyki polskiej – Chopin, Komeda, My Pierwsza Brygada.

11.00 – 14.00

Warsztaty:

1. ŚWIATOWID – PO POLSKICH DRÓŻKACH

Warsztaty rzeźbiarskie inspirowane Światowidem z Liczkowiec, kamiennego posągu pochodzącego z IX wieku, wydobytego w 1848 roku z rzeki Zbrucz w pobliżu wsi Liczkowce koło Husiatyna na Podolu.

2. NIE ZAPOMNIJ O MNIE – PO POLSKICH DRÓŻKACH

Papier czerpany swoją historią sięga do średniowiecza. Tworzenie papieru czerpanego bazuje na dawnej technice, którą poznamy podczas przeprowadzanych warsztatów.

POLSKI TEATR – LOKOMOTYWA – POLSKA-ZNAKI SZCZEGÓLNE

Spotkanie warsztatowe z Marysią Dąbrowską, znaną najmłodszym z brawurowej roli Pippi
w spektaklu Teatru Lalek Pleciuga „Pippi Pończoszanka”. Tym razem do działania zaprosimy dorosłych, którzy wezmą udział w zabawie przygotowanej dla nich przez dzieci. To dzieci będą wymyślać i tworzyć reguły tego spotkania, a co najważniejsze wcielą się w rolę prowadzących.

Źródło: Organizator