Leokadia Zwilnian-Grabowska – nestorka szczecińskiego bibliotekarstwa

12:00

Kiedy

14.12 - 14.12.2016
godz.: 12:00

Gdzie

Książnica Pomorska
Podgórna 15/16
Szczecin

Spotkanie „Leokadia Zwilnian-Grabowska – nestorka szczecińskiego bibliotekarstwa” jest trzecim spotkaniem z cyklu „Środy Bibliotekarskie”, skierowanym do emerytowanych bibliotekarzy – byłych pracowników WiMBP i KP oraz obecnych pracowników Książnicy.

Impreza nawiązuje do tradycji tzw. „czwartków bibliotekarskich” – spotkań bibliotekarzy organizowanych w latach 60. i 70. XX w. przez dyrektora S. Badonia w bibliotece.

Planowany cykl ma charakter integracyjny i międzypokoleniowy. Środy bibliotekarskie mają w założeniu zachować i udokumentować pamięć o pracy biblioteki i ludziach, którzy ją tworzyli. Każde spotkanie będzie miało swój temat przewodni – pierwsze poświęcone było długoletniemu dyrektorowi Stanisławowi Badoniowi.

Okazją do trzeciego spotkania są 90. urodziny Leokadii Zwilnian-Grabowskiej, bibliotekarki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w latach 1960-1981. W przedświątecznej atmosferze Jubilatka będzie wspominać swoją pracę i życie zachodniopomorskiego środowiska bibliotekarskiego.

W programie spotkania zaplanowane są również: prezentacja „Słownika pracowników książki polskiej. Suplement 4”, wydanego w 2016 r. i zawartych w nim biogramów bibliotekarzy zachodniopomorskich oraz prezentacja internetowej Encyklopedii Pomorza Zachodniego „pomeranica.pl”. Fragmenty wspomnień pani Leokadii Zwilnian-Grabowskiej przeczyta Barbara Czapiewska.

Spotkanie odbędzie się w Sali Owalnej (614) na 6 piętrze.

Poprowadzi je Cecylia Judek – Przewodnicząca Zarządu Zachodniopomorskiego Okręgu SBP.