Lekkoatletyczny Memoriał im. Wiesława Maniaka

18:00

Kiedy

15.08 - 15.08.2018
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Lekkoatletyczny Memoriał im. Wiesława Maniaka

Wydarzenie będzie upamiętnieniem Wiesława Maniaka – legendy szczecińskiego sprintu, medalisty olimpijskiego (Tokio’64) i Mistrza Europy.

Memoriał będzie bogaty w ciekawe konkurencje. Wielu uczestników zawodów przyjedzie do Szczecina wprost z Mistrzostw Europy w Berlinie, które kończą się zaledwie 3 dni przed samym Memoriałem, co oznacza, że w kilku konkurencjach możliwe są swoiste rewanże za ME.

Konkurencję memoriałową stanowić będzie dwubój sprinterski (100 m + 200 m), który wyłoni najlepszego sprintera i sprinterkę szczecińskich zawodów. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie najwyższego wyniku punktowego (według tabel IAAF) po zsumowaniu przeliczonych wyników ze 100 i 200 metrów.

Emocji i wysokiego poziomu nie zabraknie też w pozostałych konkurencjach. Udział w Memoriale zapowiedziało wiele gwiazd polskiej lekkiej atletyki, m.in. Marcin Lewandowski, który atakować będzie rekord Polski na dystansie 1000 m oraz wielu innych zawodników należących bez wątpienia do światowej czołówki.

Na Szczecińskich kibiców czekać też będą emocjonujące zawody w skoku o tyczce.  Wystąpi na nich Piotr Lisek (rekordzista Polski na otwartym terenie z Wittenbergi 2018). Zmierzy się z Mistrzem Świata Pawłem Wojciechowskim oraz Shawnem Barberem.

Źródło: Urząd Miasta Szczecin