Lebowski (Tennis Music Festival)

21:00

Kiedy

14.09 - 14.09.2016
godz.: 21:00

Gdzie


Lebowski (Tennis Music Festival)

Koncert w ramach Tenis Music Festiwal

leb.jpg

Zespół, którego styl odbiorcy określają mianem „muzyki do nieistniejącego filmu”. Wydany w 2010 r. debiutancki album “Cinematic” jest swoistym ukłonem w stronę wybitnych postaci polskiego kina, ilustrowanym muzyką, przeplataną oryginalnymi kwestiami, wyjętymi z pereł klasyki polskiego filmu oraz kinematografii światowej.

Pomimo braku wsparcia wielkich wytwórni płytowych i mass-mediów, zespołowi udało się przebyć długą i imponującą drogę. Debiut płytowy „Cinematic” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy ambitnej muzyki rockowej w Polsce i za granicą, co zaznaczyło się znakomitym wynikiem sprzedaży płyty – ponad 6000 egzemplarzy w wersji CD oraz wyprzedany nakład limitowanej dwupłytowej wersji winylowej. Do pracy nad krążkiem numer dwa (2016 r.) szczeciński kwartet zaprosił legendę światowego jazzu, wybitnego niemieckiego trębacza – Markusa Stockhausena. Nagrany wspólnie singiel „Goodbye My Joy” przez 17 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Mówiąc o sile i wdzięku muzyki projektu LEBOWSKI, wspomnieć należy również o koncertach zespołu, które realizowane w efektownej oprawie wizualnej, czynią spotkania z zespołem niezapomnianymi zarówno w kameralnych warunkach klubowych i kinowych, jak również na dużych scenach, przed wielką publicznością, co doskonale sprawdziło się na „International Rock Conspiracy” w Berlinie czy „Ino-Rock Festival” w Inowrocławiu, gdzie LEBOWSKI wystąpił u boku Brendana Perry (Dead Can Dance) oraz szwedzkiego Pain Of Salvation.

Zespół Lebowski tworzą Marcin Grzegorczyk (gitary), Marcin Łuczaj (syntezatory), Marek Żak (bas) i Krzysztof Pakuła (perkusja).

Źródło: Organizator

Gdzie: Kort tenisowy, al. Wojska Polskiego 127

Bilet: Wstęp wolny