Kurna Chata

16:00

Kiedy

26.08 - 26.08.2017
godz.: 16:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Letni koncert plenerowy – w przypadku niepogody koncert nie odbędzie się.

Kurna Chata jest zespołem, który swoją działalność rozpoczął 8 lat temu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ustroniu Morskim. Założyciel grupy Jan Sokolnicki jest nauczycielem muzyki, instruktorem w ustrońskim GOK-u i wieloletnim akordeonistą zespołu Rzepczyno. Dzięki jego pasji powstała większa część repertuaru zespołu Kurna Chata, pisze teksty, tworzy i aranżuje muzykę.

W skład zespołu wchodzą studenci Akademii Sztuki w Szczecinie:
Katarzyna Klukowska – rozwijając swoje umiejętności gry na flecie oraz emisji głosu łączy wiele technik śpiewu, tworząc swój własny, niepowtarzalny styl.

Aleksandra Piechota – dzięki której praca w zespole jest twórcza i wymagająca ciągłego rozwoju ze względu na jej role i predyspozycje. W zespole gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych oraz aranżuje utwory z repertuaru grupy.

Maja Lewicka, która oprócz śpiewania w Kurnej Chacie wciąż rozwija swoje umiejętności studiując i poszukując inspiracji.

Managerem zespołu, gitarzystą oraz autorem tekstów i muzyki jest Paweł Tomaszewski.

Zespół zdobył III miejsca na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie oraz wystąpił na Folk Fesival Calella w Hiszpanii w czerwcu 2016 r.

W repertuarze koncertu: folklor folkloryzm folk.

Źródło: Zamek Książąt Pomorskich