Książnicowy Quest

09:00
Książnicowy Quest

Kiedy

08.05 - 15.05.2019
godz.: 09:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Książnica Pomorska
Podgórna 15/16
Szczecin

Książnicowy Quest

Questing to „nauka przez zabawę”, podczas której w przystępny sposób można przekazać wiedzę w myśl konfucjańskiej zasady: „Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem”.

Quest jest:
• rodzajem bezobsługowej gry terenowej polegającej na odkrywaniu dziedzictwa kulturowego miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach;
• aktualnie popularną i uniwersalną formą twórczego spędzania wolnego czasu mającą na celu rozwijanie poczucia tożsamości z danym miejscem, okolicą czy regionem;
• przeznaczony dla wszystkich bez względu na wiek.

Quest poprowadzi wszystkich zainteresowanych taką formą zabawy, prostą trasą biegnącą przez wszystkie budynki biblioteki, jej korytarzami, schodami w górę i w dół, przez czytelnie oraz miejsca znajdujące się w pobliżu Książnicy, a które są ściśle związane z historią Szczecina. W trakcie swojej wędrówki uczestnicy Questu będą rozwiązywać zagadki pozwalające na ułożenie końcowego hasła. To hasło umożliwi im odnalezienie Skarbu. Dla Uczestników Książnicowego Questu w Tygodniu Bibliotek przewidziane są upominki w postaci gadżetów reklamowych.

Po zakończeniu Tygodnia Bibliotek Karta Questu będzie dostępna na stronie internetowej Książnicy Pomorskiej, do samodzielnego wydruku dla zainteresowanych przejściem trasy Questu.

Źródło: Organizator