Książka za książkę

10:00

Kiedy

17.11 - 19.11.2017
godz.: 10:00

Gdzie

Galeria Kaskada
aleja Niepodległości 36
Szczecin

Kategorie


Pora na odświeżenie domowej biblioteczki! W Galerii Kaskada, w dniach 17-19 listopada w godz. 10:00-20:00, odbędzie się akcja wymiany książek. To idealna okazja do oddania tytułów przeczytanych od deski do deski i wzbogacenia swojej kolekcji o nowe pozycje literackie.

Nowe życie książki

Kilkukrotnie przeczytane lub powtarzające się tytuły piętrzą się na regałach, zajmując miejsce nowym pozycjom? Galeria Kaskada ma na to radę! W punkcie wymiany książek, otwartym w przyszły weekend na poziomie -1 (naprzeciwko salonu Reserved) będzie można oddać je w ręce nowych właścicieli, a w zamian wzbogacić swoją prywatną biblioteczkę nowościami wydawniczymi. Uczestnictwo w akcji jest bezpłatne. Wystarczy zabrać do Galerii książki, którym chce się podarować nowe życie, a potem spośród dostępnych na stanowisku pozycji wybrać dokładnie taką samą liczbę tytułów, które można zabrać do domu.

Z półki na półkę!

Zainteresowani wymianą książek muszą pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze – w akcji wezmą udział jedynie tytuły wydane w latach 2007-2017. Po drugie – książki nie mogą być zniszczone. Po trzecie – preferowanym rodzajem literatury jest beletrystyka, a więc od razu można wykluczyć wszystkie podręczniki, atlasy czy poradniki. Spełnienie tych warunków gwarantuje możliwość udziału w wymianie i jest szansą na znalezienie poszukiwanych perełek literackich. Maksymalnie można wymienić 10 książek.

Każda książka znajdzie nowego właściciela

Po zakończeniu akcji, książki które pozostaną w punkcie wymiany, trafią do Fundacji na Rzecz Edukacji i Rozwoju Regionu Zachodniopomorskiego „Fabryka Języka Szczecin”. Organizacja przekaże wszystkie tytuły potrzebującym lokalnym bibliotekom lub innym instytucjom publicznym.

Idea wymiany książek

Celem bookcrossingu, czyli bezgotówkowej wymiany książek jest popularyzacja czytelnictwa, ale też tworzenie społeczności miłośników literatury. Dzięki akcjom, takim jak ta w Galerii Kaskada, książki nie wypadają z obiegu czytelniczego, otrzymują nowe życie i nie kurzą się w zapomnieniu na półkach. Dodatkowo, wizyta przy stoisku jest doskonałą okazją do rozmów z innymi czytelnikami, dzielenia się z nimi recenzjami i rekomendacjami.

Źródło: Galeria Kaskada