Królestwo + /noise w ramach cyklu „Tego Słucham”

20:30

Kiedy

11.02 - 11.02.2017
godz.: 20:30

Bilety

Bilet: 15 zł

Gdzie

Domek Grabarza - Klub Storrady
ul. Storrady 2
Szczecin

Królestwo + /noise w ramach cyklu "Tego Słucham"

Polska 2016 roku pokochała muzykę psychodeliczną. Rok 2017 przynosi w tym klimacie nowe płyty i nowe zespoły. W sobotę 11 lutego w Szczecinie zagra psychodeliczne trio Królestwo oraz solowy elektroniczny projekt /noise. Koncert w ramach cyklu Tego Słucham w Domku Grabarza.

Królestwo jest świeżym zespołem, założonym przez muzyków znanych z takich trójmiejskich zespołów jak  1926 i Baden Baden, Dule Tree i Alterton. Z początkiem stycznia nakładem oficyny Music Is The Weapon ukazała się ich debiutancka płyta  „Ćwiczenia repetytywne”. Pokazali się tam jako formacja, która krąży pomiędzy rockową psychodelią, yassem i głośnymi gitarami. Tytuł płyty nie jest przypadkowy – chętnie sięgają po liczne repetycje, hipnotyzując słuchacza powtarzalnością motywów, jednocześnie mając w zanadrzu sporo niespodzianek. Królestwo to Paweł Rucki (perkusja), Sebastian Goertz (bas),  Maksymilian Białystok (gitara)

Wieczór otworzy /noise. To solowy projekt, za którym stoi Karol Firmanty, znany z szeregów szczecińskiej formacji Ułani Kapitalizmu. Jako /noise Karol tworzy enigmatyczną elektronikę, w której odnajdziemy ambient, noise, elementy shoegaze’u i idm. W marcu 2016 /noise wypuścił do sieci album zatytułowany „Pogłos”. Koncert w Domku Grabarza będzie jego scenicznym debiutem pod solowym szyldem.

Wydarzenie dodane przez użytkownika