Kroke

17:00

Kiedy

19.02 - 19.02.2017
godz.: 17:00

Bilety

Bilet: 15 zł - 35 zł

Gdzie

Filharmonia im. M. Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Kategorie


25 lat na scenie – w tym roku zespół Kroke obchodzi jubileusz. Podczas koncertu w Filharmonii w Szczecinie na pewno zabrzmią najsłynniejsze jego kompozycje:„River of Shadows”, „Lullaby for Kamila” i „Ajde Jano”, które przyniosły niezwykłą popularność we wspólnej interpretacji z Nigelem Kennedym. Utwory znalazły się na płycie „Feelharmony”, wydanej pięć lat temu.

Kompozycje Kroke zostały specjalnie na ten album zaaranżowane na dużą orkiestrę przez Krzysztofa Herdzina, wybitnego kompozytora, dyrygenta i pianistę jazzowego.

Spotkanie z Kroke to podróż na krakowski Kazimierz lub do przedwojennego Wilna. To wyciągnięcie z codzienności i zaproszenie do dźwiękowej wędrówki przez świat wielokulturowy. To koncert pełen melancholii, tajemnicy, ale też radości i tańca. Artyści z zespołu mówią, że improwizacja w ich muzyce jest najważniejszym elementem, podobnie jak u klezmerów. Dzięki Kroke sala Filharmonii w Szczecinie na jeden wieczór przyjmie charakterystyczny klimat i atmosferę z ulicy Szerokiej w Krakowie.

Źródło: Organizator