Kristen w ramach cyklu Tego Słucham

20:30

Kiedy

18.02 - 18.02.2017
godz.: 20:30

Bilety

Bilet: 20 zł

Gdzie

Domek Grabarza - Klub Storrady
ul. Storrady 2
Szczecin

Kristen w ramach cyklu Tego Słucham

Ostatnia płyta „LAS” zespołu Kristen znalazła się wśród najważniejszych albumów polskiej alternatywy 2016 roku. Teraz zespół powraca do Szczecina i zagra w sobotę 18 lutego koncert w Domku Grabarza.

Kristen funkcjonują już prawie dwie dekady. Przez ten czas stali się prawdziwym filarem polskiej niezależnej sceny. Każda kolejna ich płyta jest ważnym wydarzeniem, każda przynosi inne oblicze zespołu i ewolucję ich twórczości.

Najnowsza płyta „LAS”, wydana przez oficynę Instant Classic, nagrana została w powiększonym, czteroosobowym składzie, z Maćkiem Bączykiem. Artysta maczał palce już w ich poprzedniej płycie „The Secret Map”, jednak teraz został stałym członkiem zespołu.

Siłą Kristen zawsze było twórcze lawirowanie na styku melodii i improwizacji; hałasu i ciszy. Tak jest i na nowym krążku. Ale Kristen znowu zaskakują, brzmią inaczej, sięgają po inne środki, malują z tą samą wrażliwością, ale w nieco odmiennym stylu. Grupa stawia na minimalizm, a jednocześnie brzmi mięsiście i sugestywnie, kompozycje opiera często na repetycjach.  Po raz pierwszy słyszymy na tej płycie Michała Bielę śpiewającego po polsku w powalającym i hipnotyzującej piosence tytułowej.

Kristen tworzą: Mateusz Rychlicki (perkusja, elektronika), Łukasz Rychlicki (gitara), Michał Biela (bas, wokal), Maciej Bączyk (elektronika).

Koncert w Domku Grabarza będzie kolejną odsłoną niezależnego cyklu Tego Słucham, organizowanego przez portal TegoSlucham.pl i Klub Storrady.

Wydarzenie dodane przez użytkownika