Kortez

20:00

Kiedy

30.10 - 30.10.2016
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 59,00 zł - 89,00 zł
Kup bilet

Gdzie

Sala Koncertowa (była hala Opery)
ul. Energetyków 40
Szczecin

Kortez

Kortez – kompozytor, wokalista, tekściarz, wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego pierwszym oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się EPka „Jazzboy Session EP”, na którą złożyły się trzy piosenki: „Zostań”, „Joe” i „Co Myślisz?”.Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych talentów na naszym rynku. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta „Bumerang”, która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i przyjętych płyt w ostatnich latach. Miesiąc po premierze „Bumeranga” Kortez wydał drugą EPkę z trzema utworami: „Od Dawna Już Wiem”, „Ćma Barowa” i „Kominy”. W drugiej połowie stycznia sprzedaż Bumeranga przekroczyła 30 000 egzemplarzy i uzyskała status Platynowej Płyty.
Na początku marca do Korteza i Krzysztofa Domańskiego dołączyli jeszcze Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski. W tym składzie wyjechali na trasę promującą Bumerang jak i pozostałe utwory z tej sesji zebrane na Minialbumie, który miał premierę 11 marca.

Kortez nagrodzony został między innymi Fryderykiem w kategorii „Debiut Roku”. Podczas 53. festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu artysta odebrał nagrodę imienia Anny Jantar.

1 października ukaże się dwupłytowy album koncertowy zarejestrowany w Krakowie, w Klubie Studio. Płyta będzie dostępna wyłącznie podczas koncertów Korteza. Będzie można ją nabyć w dwóch formatach: CD + DVD lub 2 LP + DVD

Źródło: Organizator

Kup bilet