Koniarski / Wieleba / Śliwa KaWuŚ Project

21:00

Kiedy

19.05 - 19.05.2017
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 15zł / 10 zł studenci

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Koniarski / Wieleba / Śliwa Project czyli KaWu’Ś Project został powołany do życia w czerwcu 2016 roku przez gitarzystę i managera zespołu, Norberta Śliwę, który zaprosił do współpracy kilku muzyków grających w Stargardzkiej Orkiestrze Jazzowej. Stargardzko-szczeciński projekt KaWu’Ś ma w dorobku debiutancki album zatytułowany „Jazz’a vu?”. Płyta powstała pod okiem i uchem polskiego realizatora i producenta Tomasza Łukszy, współpracującego min. z: Boobym McFerrinem, Nigelem Kennedym czy Frankiem Gambale; oraz Jacka Gawłowskiego, jednego z najlepszych inżynierów dźwięku na świecie, który ma na koncie światową nagrodę GRAMMY za miks płyty „Randy Brecker plays Włodek Pawlik’s Night in Calisia” w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album 2013. W muzyce zespołu KaWu’Ś słychać wpływy smooth jazzu, funky, bluesa, fusion i pop.

Wydawcą płyty „Jazz’a vu?”, która ukazała się w lutym 2017 roku, jest stargardzka firma Fronesis Marek M. Kudyba. Jej właściciel jest uznanym znawcą i pasjonatem jazzu, dlatego firma Fronesis rozszerzyła swoją działalność o wydawnictwa płytowe i album „Jazz’a vu?” jest wydawniczą premierą tej firmy.

Materiał został zarejestrowany między czerwcem a grudniem 2016 roku w studiu RecPublica w Lubrzy, jednym z najlepiej wyposażonych studiów nagrań w Europie.

Zespół ma na swoim koncie koncerty u boku znanych jazzmanów polskich min. takich jak Adam Wendt czy europejskich min. z holenderskim trio jazzowym Rogier Telderman Trio oraz udział w prestiżowym duńskim jazzowym festiwalu Østersø Jazz Festival i Baltic Jazz Regatta.

Muzyka zespołu jest jak dobra, aromatyczna kawa, którą słuchacz może się delektować. Każda kolejna, wonna porcja dźwięków, kolor frazy, wprowadza w dobry nastrój, niezależnie od pory dnia.

Zespół Koniarski / Wieleba / Śliwa Project występuje w składzie:
Michał Koniarski  – trąbka, flugelhorn, kompozytor, aranżer
Przemysław Wieleba  – fortepian, instrumenty klawiszowe, kompozytor, aranżer
Norbert Śliwa  – gitary, producent, kompozytor, manager
Zdzisław Rakowski  – bass organ, wibrafon
Marcin Rakowski  – perkusja, instrumenty perkusyjne
Przemysław Czaplicki  – saksofon

Źródło: Free Blues Club