Koncerty Grünebergowskie – inauguracja

19:30

Kiedy

02.04 - 02.04.2017
godz.: 19:30

Gdzie

Kościół pw. Świętego Ducha
Zdroje
Szczecin

Kategorie


W kościele pw. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach 2 kwietnia br., o godzinie 19.30 odbędzie się pierwszy w tym roku koncert organizowany w ramach cyklu Koncerty Grünebergowskie. Słuchacze oklaskiwać będą m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Césarego Franca i Georga Friedricha Händla w interpretacji Jana Kępińskiego – organisty i Mirosława Kosińskiego – barytona

Celem wydarzenia współfinansowanego przez Miasto Szczecin jest między innymi popularyzacja dorobku słynnego szczecińskiego rodu budowniczych instrumentów muzycznych – Grünebergów, a także w przyszłości – realizacja projektu zachęcającego szczecinian do wspólnego muzykowania w rodzinnej willi artystów.

Organizacja koncertów jest możliwa dzięki remontowi ponad 120 letnich organów Grüneberga, przeprowadzonemu w 2015 roku przez słynną berlińską firmę organmistrzowską Karl Schuke Berliner Orgelbauwerkstatt GmbH. Zbiórkę na prace restauracyjne wśród mieszkańców Szczecina zainicjowali ks. proboszcz Ryszard Szymanik, Rada Parafialna Kościoła pw. św. Ducha w Zdrojach oraz Pomorskie Stowarzyszenie Instrumentalistów Academia.

Organy ze Zdrojów wpisano w roku 2015 na listę zabytków Województwa Zachodniopomorskiego.