Koncertowy 28. Finał WOŚP w Szczecinie: Tamaryn (US) + Some Ember (DE)

18:00

Kiedy

12.01 - 12.01.2020
godz.: 18:00

Gdzie

Laboratorium Muzyczne Jambar
ul. Kolumba 5
Szczecin

Koncertowy 28. Finał WOŚP w Szczecinie: Tamaryn (US) + Some Ember (DE)
Koncertowy 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie pod hasłem „Wiatr w żagle” odbędzie się w klubie Jambar, przy ul. Kolumba 5, już w niedzielę, 12 stycznia! Od godziny 18:00 do 23:00 zapraszamy na wieczór muzyczny i koncert zespołów światowego formatu TAMARYN oraz SOME EMBER, licytacje przedmiotów z logo Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy od Jurka Owsiaka oraz podarunków od artystów.
Orkiestra gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Będziemy zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.
Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe.
Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.
Tego wieczoru będzie można posłuchać wykonawców, którzy zapewnią doskonałą rozrywkę grając dla młodych i dorosłych fanów klasycznego synthpopu lat 80′, dreampopu, darkwave’u.
⬛ TAMARYN
Tamaryn tworzy gotycki dreampop i szybuje na nagraniach shoegaze przez większą część dekady. Z każdym kolejnym wydaniem zarówno poszerzała swoją paletę dźwiękową, jak i żartobliwie ją dekonstruowała , a sam projekt jest obrazoburczą eksploracją obejmującą różne kooperacje i łączenie gatunków, które obejmowały trzy poprzednie albumy, EP i garść singli. Podczas gdy bujny album „Cranekiss” w 2015 roku oznaczał dla artystki zakrzywiony syntezator, to „Dreaming the Dark” posuwa jej dźwięk jeszcze dalej. To jednocześnie jej najtwardsza, najciemniejsza płyta i wciąż jakoś najłatwiej dostępna, lądująca wprost w słodkim miejscu między popem a post-punkiem.
Na koncercie Tamaryn zaprezentuje utwory ze swojego najnowszego materiału, „Dreaming the Dark”.
⬛ SOME EMBER
„Submerging The Sun”, drugi album Some Ember, to czasopismo o smutku klimatologicznym, intymnej wrażliwości i transcendentalnym smutku. Nieliczne aranżacje płyty, wyprodukowane przez Dylana Travisa, są obciążone ponurą atmosferą i dramatycznymi zwrotami głosu. Lodowate syntezatory przebijają zasłony przypominające mgły drony, dostarczając smutku i katharsis. Fale dysonansu odpływają, by odsłonić lśniące miraże nadziei, które zaraz zostają zmiecione.
O godzinie 20.00 zaprosimy do udziału w happeningu „Światełko do Nieba”. W tej jednej chwili poprosimy wszystkich o wysłanie w stronę nieba światełka w postaci np. zapalonej zapałki, lampki, świeczki, sztucznych ogni, ekranu telefonu.
Jambar po raz kolejny przyłącza się do organizacji atrakcji Finału WOŚP podczas, którego równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które są rozliczane następnie w blisko 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.
Organizatorami koncertu w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są Laboratorium Muzyczne Jambar & Community oraz Agencja Muzyczna Onomatopeja, zaś partnerem Sztab WOŚP Uniwersytetu Szczecińskiego.
Na wydarzenie jest wstęp wolny. Na miejscu będą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze Sztabu Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy będą zachęcać do wsparcia zbiórki gotówką bądź za pomocą terminalu płatniczego.
Bądźcie z nami podczas #WOSP2020! Zabierzcie ze sobą rodzinę i znajomych. Wspólnie stwórzmy letnią zadymę w środku zimy!
Aplikacja 28. Finału www.aplikacja.wosp.org.pl
/Wydarzenie dodane przez Użytkownika/