Koncert zespołu Echa

21:00

Kiedy

05.10 - 05.10.2019
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Piwnica Kany
Plac Piotra i Pawła 4/5
Szczecin

To jedna z najgorętszych premier lata! 28 czerwca 2019 r. ukazał się album zespołu ECHA, zatytułowany po prostu „Echa”. Ich przepis na sukces to muzyka utrzymana w klimacie indie pop – dynamiczna, melodyjna, oparta na wyrazistym rytmie i brzmieniu gitar, a do tego teksty przepojone wrażliwością. Album „Echa”, murowany hit polskiej młodej alternatywy, opublikowany został pod szyldem S.P. Records.
ECHA oferują dojrzałe, eklektyczne brzmienie z wyrazistym wpływem alternatywy, choć w ich muzyce nie brakuje rockowych, mocniejszych akcentów. Jedenaście kompozycji zespołu to jedenaście podróży w oryginalny brzmieniowo świat, ilustrowany lirycznymi, ciekawymi tekstami. Wszystkie te czynniki sprawiają, że „Echa” to jedna z najciekawszych propozycji młodej polskiej alternatywy.

Słuchacze mieli już szansę poznać Echa w świetnie przyjętym kawałku „Polska na supeł” – przepiękną indie-popową kompozycję o trudnej, specyficznej miłości. Piosenka została wspaniale przyjęta przez słuchaczy m. in. Eski Rock, gościła także przez kilka tygodni w zestawieniu Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia. Wydawnictwo promuje także utwór „Czy masz dla mnie czas” – subtelny, liryczny wręcz kawałek z poetyckim tekstem autorstwa Arka Tydy i akustyczną niemal aranżacją. Zespół opublikował właśnie teledysk ilustrujący „Czy masz dla mnie czas”

Muzycy zespołu ECHA pierwszy raz spotkali się w 2010 roku, kiedy zaczęli grać ze sobą pod nazwą BEZSENSU. Grupa zdobyła liczne nagrody – m. in. w konkursie „Scena Machiny”, „Letni Hit Machiny”, a także w plebiscytach portali internetowych. Ich dwa albumy, „Co tam myślisz” i „Wszyscy i nie tylko wszystko” zebrały pozytywne recenzje na łamach gazet i portali muzycznych, a zespół był gościem m. in. OFFensywy Piotra Stelmacha. Utwory z tych albumów gościły m. in. na antenie Trójki, Eski Rock. Muzycy występowali na Open’er Festival, Slot Art Festival, Jarocin Festival, Hejfest, Warsaw Orlen Maraton, grali również liczne koncerty klubowe. Grali na trasach takich wykonawców jak Myslovitz, Happysad, Kult, Perfect oraz Mela Koteluk.

/Wydarzenie dodane przez Użytkownika/