Me.Ba 2018: Yarosh Organ Trio feat. Kasia Mirowska – Rainder

20:00

Kiedy

12.05 - 12.05.2018
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 50 zł - miejsca siedzące, nienumerowane

Gdzie

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie
Św. Ducha 4
Szczecin

Me.Ba 2018: Yarosh Organ Trio feat. Kasia Mirowska – Rainder

Yarosh Organ Trio

Nowo zarejestrowany album pt Alteracje składa się z sześciu kompozycji (pięć autorstwa lidera oraz jedna autorstwa Tomasza Pruchnickiego) utrzymanych w swobodnie traktowanej stylistyce jazzowego mainstreamu.

Dwa lata po zarejestrowaniu debiutanckiego albumu, Trio wychodzi z propozycją sięgającą daleko dalej w głąb muzyki, niż miało to miejsce przy pierwszym albumie. Znaczący wpływ na to ma wokalistka Katarzyna Mirowska zaproszona do tej produkcji. Przejawia się to głównie w swobodzie interpretacji materiału muzycznego, która wychodzi daleko poza zapisany tekst nutowy.

Katarzyna Mirowska, wokalistka na codzień związana z wrocławskim środowiskiem jazzowym dołączyła do tria w kwietniu 2017 r. Od tamtej pory zmienił się kierunek rozwoju zespołu, ponieważ jej głos Mirowskiej stanowi bardzo silne medium. Część kompozycji, wcześniej instrumentalnych, opatrzonych tekstami Mirowskiej, stały się utworami wokalnoinstrumentalnymi, a kolejne już powstawały z myślą o użyciu głosu w utworze. Katarzyna Mirowska, doskonale władająca szeroką paletą środków wyrazu, używa głosu tradycyjnie, ale też poprzez melorecytacje, jak i improwizacje scatem.

Źródło: Organizator