Koncert: WEAK (punk rock – Hiszpania), INSONIKA (stoner doom – Szwecja), Chicken Legs (hard rock – Szczecin)

19:00

Kiedy

18.07 - 18.07.2019
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 20 zł

Gdzie

Laboratorium Muzyczne Jambar
ul. Kolumba 5
Szczecin

Trzy zespoły spod znaku energetycznego i odmiennego od siebie, gitarowego brzmienia zagrają na jedynym koncercie w Szczecinie już w czwartek, 18 lipca 2019: Weak (punk rock) z Hiszpanii, Insonika (stoner doom metal) ze Szwecji oraz Chicken Legs (hard rock) ze Szczecina.

WEAK narodził się na początku 2018 roku w Madrycie (Hiszpania). Jego członkowie: Fon, Tote, Fangui i Merida pochodzą z zespołów o zróżnicowanej stylistyce: Wild Animals, Enoch Ardon, Ulises Lima, The Attack of the Brain Eaters czy Acid Mess. Koncepcja i wizja nowego zespołu od samego początku była dla nich krystalicznie czysta: punk rock z lat ’90 w stylu NOFX, Lagwagon, Good Riddance. Rok 2018 spędzają pisząc piosenki, które mają stanowić ich pierwszy album długogrający, a w październiku tego samego roku zaczynają nagrywać je w różnych studiach rozrzuconych po całym półwyspie hiszpańskim. Płyta „The Wheel” ujrzała światło dzienne w marcu 2019 roku, wydana na 12-calowym winylu przez grupę wytwórni zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

INSONIKA to szwedzkie trio grające stoner-doom z Jönköping w Szwecji. W przeciągu ponad dwóch lat wspólnego grania stworzyli swoje własne unikalne brzmienie. Połączyli nowoczesne metalowe dźwięki z old schoolowym metalem.

CHICKEN LEGS to zespół z lokalnego podwórka Szczecina. Po powrocie z dalekiej podróży i po wielu latach gra niezmiennie w tym samym składzie: Marek”Maroova” Kuśmierczak – gitara basowa, Piotr „Beniu” Busz – perkusja, Piotr „Pikiel” Macuk – wokal oraz Marcin „Cimas” Szeremeta – gitara elektryczna. Zespół Chicken Legs święcił swoje tryumfy na ziemiach szczecińskiego Gryfa pod koniec lat ’90, aby po latach nieobecności nagle powrócić z mocą nadodrzańskiej bryzy i smakiem gorzkawego Bosmana w nowej, cięższej odsłonie. Jak mówią sami o sobie: „młode dziady w starych skórach”. Prezentują mocne, szarpane riffy z nutką rytmicznego hałasu i szczyptą polskiej liryki.


18 lipca 2019 (czwartek)
drzwi 19:00 | start 20:00
Bilety: 20 PLN (dostępne na bramce przed wejściem na koncert)

/Wydarzenie dodane przez Użytkownika/