Koncert „Sierpniowe Przełomy”

20:00

Kiedy

30.08 - 30.08.2020
godz.: 20:00

Gdzie

Plac Solidarności
Plac Solidarności
Szczecin

Koncert "Sierpniowe Przełomy"
„Sierpniowe przełomy” to nastrojowa podróż przez polską muzykę filmową. Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku, a wspomnieniami, anegdotami oraz interesującymi refleksjami dotyczącymi wykonywanych utworów podzieli się znany krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.
W koncercie weźmie udział Natalia Niemen.

Usłyszeć będzie można znane kompozycje z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii uwielbiane nie tylko przez kinomanów. Tradycyjnie już w programie znajdą się ”Mury” Jacka Kaczmarskiego czy „Sen o Victorii” grupy Dżem, a podczas tegorocznej edycji również zachwycający słowem i formą muzyczną „Bema pamięci żałobny rapsod”, w wersji muzycznej znany z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena.

Koncert poświęcony będzie pionierom Szczecina i ziemi zachodniopomorskiej w związku z 75. Rocznicą Polskiego Pomorza Zachodniego, a także bohaterom wydarzeń sierpniowych z okazji 40. Rocznicy Sierpnia ’80 w Szczecinie.
W związku z reżimem sanitarnym organizator przypomina o obowiązku noszenia masek/przyłbic podczas wydarzenia lub zachowywaniu dystansu społecznego min. 2 m.
Źródło: Organizator