Koncert „Sierpniowe Przełomy”

20:00

Kiedy

01.09 - 01.09.2018
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Koncert „Sierpniowe Przełomy"

Wyjątkowa okoliczność, miejsce i muzyka. 1 września 2018 r o g. 20.00 na dachu Centrum Dialogu Przełomy, w swoistym hołdzie złożonym uczestnikom szczecińskich strajków zabrzmią znane i uwielbiane nie tylko przez kinomanów kompozycje. „Sierpniowe przełomy” to nastrojowa podróż przez polską muzykę filmową, której przewodnikami będą: Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku w Szczecinie oraz Tomasz Raczek – znany krytyk filmowy.

Koncert „Sierpniowe przełomy” Opera na Zamku zagra dla Państwa trzeci raz. To plenerowe, muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają lubianych kompozycji znanych z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii. Tradycyjnie już w programie znajdą się „Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii” grupy Dżem. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy zachwycający słowem i formą muzyczną „Bema pamięci żałobny rapsod”, w wersji muzycznej znany z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena.

Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku, a wspomnieniami, anegdotami oraz interesującymi refleksjami dotyczącymi wykonywanych utworów podzieli się znany krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.

Początek o 20.00, wydarzenie potrwa ok. 75 min. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą poduszek i koców.

Źródło: Organizator