Koncert Muzyki Pasyjnej „Muzyka w dawnym Szczecinie”

19:30
Muzyka w dawnym Szczecinie

Kiedy

14.04 - 14.04.2019
godz.: 19:30

Bilety

Bilet: 20/30 zł

Gdzie

Kościół Garnizonowy pw. Świętego Wojciecha
Plac Zwycięstwa 1
Szczecin

Kategorie


Koncert Muzyki Pasyjnej "Muzyka w dawnym Szczecinie"

Program tegorocznego koncertu pasyjnego z cyklu Muzyka w dawnym Szczecinie składać się będzie z dzieł Antonio Caldary, jednego z zapomnianych mistrzów muzyki doby baroku.

Ze względu na wielką ilość dzieł (około 3400 kompozycji w tym ok. 90 dzieł scenicznych i przeszło 40 oratoriów) Caldara pozostaje do dziś kompozytorem nieznanym, a jego twórczość jest nadal nieodkryta. Najnowsze badania muzykologiczne potwierdzają wpływ jego muzyki na styl doby oświecenie i stawiają go w pierwszym rzędzie twórców muzyki XVIII wieku.  Dzieła Caldary wykonywane niegdyś w całej Europie, od Wiednia po Drezno, od Rzymu po Londyn powracają dziś na europejskie estrady muzyki dawnej nie omijając Szczecina.

W programie koncertu znajdą się fragmenty oratoriów pisanych przez Caldarę na Cesarskim dworze w Wiedniu przed trzystu laty, La passione di Gesu Signor nostro, Sant’Elena al Calvario, Morte e Sepoltura di Christo oraz po raz pierwszy w Szczecinie jego słynne Stabat Mater. Wykonawcami koncertu będą artyści skupieni pod skrzydłami Fundacji Akademia Muzyki Dawnej: Anna Guz-Rosa – sopran, Bartosz Rajpold – kontratenor Łukasz Wilda – tenor, Adam Kuliś – bas, zespół Szczecin Vocal Project oraz Orkiestra Famd.pl pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego.

Źródło: Organizator