Koncert muzyki ludowej

16:00

Kiedy

08.10 - 08.10.2016
godz.: 16:00

Gdzie

Muzeum Narodowe w Szczecinie
ul. Wały chrobrego 3
Szczecin

Kategorie


Głównym założeniem festiwalu Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów, jest prezentacja umiejętności oraz konkursowa konfrontacja osiągnięć artystycznych zespołów amatorskich, których członkowie mają skończone 50 i więcej lat, a tym samym mają czas na pogłębianie swoich pasji. Zmagania mają na celu rozbudzanie zamiłowania do śpiewu i są okazją do spotkania się ludzi o podobnych zainteresowaniach, zamieszkałych w różnych stronach Polski i Europy. Jest to zbieżne z jedną z idei Uniwersytetu Trzeciego Wieku mówiącej o stwarzaniu ludziom w dojrzałym wieku możliwości do aktywności społecznej, zwłaszcza artystycznej, bo od lat wiadomo wszem i wobec, że talenty drzemią w każdym człowieku i powinny być rozwijane w każdym wieku!

Koncert odbywa się w ramach projektu „Szczecin – miasto talentów”, mającego na celu promocję  muzyków działających w Szczecinie jak i poza nim poprzez realizację koncertów w instytucjach kultury na terenie miasta Szczecin. Muzycy, którzy będą się prezentować podczas koncertów to zespoły wokalne, chóry i instrumentaliści.

Każdy z koncertów będzie miał swój indywidualny charakter , który nadadzą mu wykonawcy. Poszczególne koncerty będą poświęcone różnej tematyce np.: kameralna muzyka instrumentalna, rytmy ze świata, muzyka współczesna, muzyka okresu Wielkiej Nocy czy adwentu i Bożego Narodzenia.

Źródło: Organizator