Koncert Maciej Fortuna BOX

19:00

Kiedy

17.10 - 17.10.2016
godz.: 19:00

Gdzie

Mała Scena SAA
Aleja Wojska Polskiego 64
Szczecin

Koncert Maciej Fortuna BOX

BOX to nowy projekt Macieja Fortuny, połączenie ambientu, improwizacji, mocnych transowych brzmień.

BOX tworzą:
Maciej Fortuna – elektronika, trąbka,
Andrzej Konieczny – elektronika, perkusja,
Eryk Kozłowski – realizacja dźwięku.
Maciej Fortuna – elektronika, trąbka. Trębacz, kompozytor i producent muzyczny. Doktor habilitowany sztuk muzycznych i magister nauk prawnych, prowadzi oficynę wydawniczą oraz studio nagrań Fortuna Music. Wykłada w Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Prócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi oraz poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, eksperymentuje z łączeniem różnych gatunków sztuki. Istotnym elementem jego twórczości jest wykorzystywanie live electronics. Tworzy
i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video.

Andrzej Konieczny – elektronika, perkusja. Specjalizuje się w muzyce współczesnej, elektronicznej, improwizowanej, oraz we wszelkich gatunkach związanych z multimediami. Studiował w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (perkusja jazzowa, kompozycja). Laureat licznych konkursów krajowych i zagranicznych. Brał udział w realizacji kilkudziesięciu płyt zarówno jako perkusista, kompozytor jak i producent. Poszukuje nowych środków wyrazu, inspirując się współczesną architekturą, grafiką i reklamą. Jest zorientowany na związane z neuronauką dziedziny zaprzęgnięte w służbę muzyki – takie jak kognitywistyka i psychologia.

Eryk Kozłowski – realizacja dźwięku. Absolwent Reżyserii Dźwięku i Akustyki Wydziału Fizyki UAM, dziennikarz poznańskiego Radia Afera, realizator dźwięku Radia Afera i Radia Merkury Poznań, autor licznych rejestracji dźwiękowych koncertów i płyt. Od 2008 r. producent Festiwalu ANIMATOR, od 2011 r. producent Festiwalu Poznań Baroque. Od 2013 r. Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Made In Chicago.

Wydarzenie dodane przez użytkownika