Koncert Krystyny Prońko

19:00

Kiedy

04.02 - 04.02.2020
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 80-120 zł

Gdzie

Filharmonia im. M. Karłowicza - sala złota
ul. Małopolska 48
Szczecin

Koncert Krystyny Prońko

Krystyna Prońko to legenda polskiej piosenki i wokalistyki jazzowej. Jest znana z takich przebojów jak „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Deszcz w Cisnej”, „Modlitwa o miłość prawdziwą”, „On nie kochał nas” (w duecie z Majką Jeżowską), „Niech moje serce kołysze ciebie do snu”, „Psalm stojących w kolejce” oraz „Senna kołysanka”.

Dochód z koncertu przeznaczony będzie na pomoc w leczeniu osób chorych i niepełnosprawnych.

Krystyna Prońko – urodziła się w Gorzowie Wielkopolskim. Studiowała na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie występowała w Opolu, gdzie w 1975 r. dostała główną nagrodę.
Założyła wytwórnię płytową Power Music w której wydaje wszystkie swoje nagrania. Występowała też na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Była wykładowcą wokalistyki na wielu uczelniach w Polsce i za granicą. Stale zapraszana jest jako wykładowca na wielu warsztatach wokalistyki jazzowej i bluesowej.
Wydała kilkanaście płyt studyjnych i koncertowych. Jej nagrania solo lub w duetach znalazły się na niezliczonej ilości płyt innych wykonawców lub okolicznościowych składanek.
W 2012 roku wydała płytę CD „Recital Trio Live” Prońko Raminiak Wendt oraz złożyła w całość cztery pyty „Osobistej Kolekcji”.
Krystyny Prońko można posłuchać w różnych programach koncertowych. Występuje głównie jako Krystyna Prońko Trio gdzie towarzyszą jej Przemysław Raminiak (piano) i Adam Wendt (saksofony), ale też z pięcioosobowym zespołem oraz z Big Bandami w koncertach recitalowych.
W 2016 roku z wystąpiła z wielkim sukcesem podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wykonując największe swoje przeboje gdzie została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność.
W koncercie Krystynie Prońko towarzyszyć będzie dwóch znakomitych muzyków. Przemek Raminiak – instrumenty klawiszowe oraz Adam Wendt – saksofony.

/Wydarzenie dodane przez Użytkownika/