Koncert Inauguracyjny

18:00

Kiedy

25.03 - 25.03.2017
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Sala księżnej Anny Jagiellonki (wejście B z dużego dziedzińca).

Arkadiusz Krupa – obój
Michał Nagy – gitara

W programie sonaty Domenico Scarlattiego w opracowaniu na obój i gitarę.

Michał Nagy
Gitarzysta koncertuje jako solista i kameralista. Występował na licznych festiwalach muzycznych. Urodził się w Warszawie. Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie i Konserwatorium Wiedeńskim. Jego nauczycielami byli Janusz Raczyński, Marcin Zalewski i Ryszard Bałauszko. Jest laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych w Fiuggi, Gdańsku, Krakowie i Tychach. Dwukrotnie był stypendystą Fundacji Kultury. Jest laureatem nagrody Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi 2010” za wybitne działania na rzecz promocji i upowszechniania kultury. Został także uhonorowany odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Od 1997 roku jest pedagogiem w Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2008 roku jest kierownikiem artystycznym letnich warsztatów gitarowych w Lanckoronie niedaleko Krakowa.

Arkadiusz Krupa
W 1995 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Jerzego Kotyczki. Od 1997 do 2012 pierwszy oboista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a od 2012 roku pierwszy oboista orkiestry Sinfonia Varsovia.
W 1993 roku wraz z Kwintetem Akademii Muzycznej w Krakowie zdobył I nagrodę oraz wyróżnienie na III Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej w Bydgoszczy. W 1996 roku, już w kategorii solistycznej, zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Oboistów i Fagocistów w Sieradzu. W 2000 roku Arkadiusz Krupa został laureatem II nagrody na prestiżowym Konkursie Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w Łodzi.
Jako solista brał udział m.in. w: Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, Festiwalu Tydzień Talentów w Tarnowie, Koncercie Roku w Warszawie, Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena, Festiwalu Prawykonań w Katowicach. Również jako solista dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz nagrań płytowych dla takich wytwórni, jak Naxos, Virgin i Deutsche Grammophon.
Wielokrotnie współpracował (również jako solista) z orkiestrami, takimi jak: Sinfonietta Cracovia, Concerto Avenna. Był kierownikiem artystycznym Ensemble De La Cour. Od wielu lat współpracuje, koncertując na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, w duecie z gitarzystą Michałem Nagy.
W latach 1996-2013 pracował w Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie dr hab. Arkadiusz Krupa jest adiunktem prowadzącym klasę oboju w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.