Koncert „Hej, kolęda, kolęda”

12:00

Kiedy

12.12 - 12.12.2017
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 2
Szczecin

Koncert kolęd w wykonaniu szczecińskich artystów: Barbary Włodarczyk (śpiew) i Waldemara Baranowskiego (gitara) oraz Chóru „Melodia”.

Barbara Włodarczyk to wokalistka śpiewająca rock, pop i jazz. Debiutowała w latach 60-tych na scenie studenckiego klubu „Pinokio” w zespole „Święci”, który wywodził się ze słynnej kawiarni „Sorento”. Przez lata artystka śpiewała z różnymi zespołami, m.in. ze swoimi idolami – grupą „Czerwono-Czarni”.  Od dwóch lat współpracuje z grupą „After Blues”. Barbara dysponuje „czarnym głosem”,  wciąż ma młodzieńczą witalność, tryska energią i siłą sceniczną.

Waldemar Baranowski – kompozytor, gitarzysta, nauczyciel, współzałożyciel zespołu „After Blues”, działającego nieprzerwanie od 37 lat. W latach 90-tych zaliczany przez pismo „Jazz Forum” do piątki najlepszych gitarzystów bluesowych. W 2013 roku zespół „After Blues” otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego  w kraju i poza jego granicami.

Na co dzień artyści wykonują utwory z kręgu bluesa i ballady, tym razem  zaprezentują  autorskie  wersje znanych kolęd.

Chór „Melodia” działa pod skrzydłami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kierownikiem zespołu jest Łucja Bartosik, a dyrygentem Marek Gończ. Chór ma na swoim koncie wiele różnorodnych koncertów.  Na scenie DK „Słowianin” zaprezentuje wiązankę popularnych kolęd i pastorałek.

Źródło: Dom Kultury Słowianin