Koncert Flamenco – Cieślewicz / Zapała / Cardenas / Monje

21:00

Kiedy

10.06 - 10.06.2017
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 35 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu / 30 zł studenci

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Zapraszamy na koncert prawdziwego flamenco!

Wraz z Barbarą Cieślewicz – na scenie pojawi się tancerka Joanna Zapała oraz akompaniatorzy z Hiszpanii – śpiewak flamenco Juan Cardenas oraz gitarzysta Valle Monje.

Widzowie zobaczą taniec flamenco w najróżniejszych jego odsłonach, będzie tango, rumba, alegria, buleria. Wszystko z wykorzystaniem rekwizytów. Będzie można posłuchać nowoczesnych interpretacji klasycznych utworów hiszpańskich na gitarę – zachęca B. Cieślewicz. Pokaz jest bardzo oryginalną i widowiskową formą show, która pokazuje historię, energię oraz ideę flamenco w pigułce.

Barbara Cieślewicz –  profesjonalna tancerka i nauczycielka flamenco z Berlina. Instruktorka w Flamencostudio Amparo de Triana w Berlinie. Pochodzi z Żar. Była uczennicą najbardziej znanej w Hiszpanii szkoły flamenco w Sevillii, która kształci przyszłych tancerzy (Fundacion Cristina Heeren – Escuela de Arte Flamenco). Od wielu lat koncertuje z hiszpanskimi muzykami na polskich i niemieckich scenach: Filharmonii Zielonogórskiej, Konzertsaal Burg Beeskow, Botanische Nacht Berlin, Festival Flamenco Instituto Cervantes Berlin. Liczne występy w telewizji niemieckiej. Prowadzi warsztaty tańca w Żarach i Görlitz.

Joanna Zapała – właścicielka Szkoły Flamenco „La Frontera” w Słubicach. Tancerka, choreograf i pedagog. Naukę flamenco rozpoczęła w poznańskiej szkole La Tormenta, a w latach 2009-2012 była tu instruktorką. Kształciła się u najlepszych: Conchi Jareńo, Mercedes Ruiz, Marco Floresa, La Monety.

Juan Cardenas – śpiewak flamenco z Puebla de Cazalla niedaleko Sevilli, z miasteczka o wielkich tradycjach flamenco. Śpiewa od najmłodszych lat, występuje na międzynarodowych scenach z artystami z Hiszpanii, Niemiec oraz Rosji.

Valle Monje – gitarzysta flamenco urodzony i wychowany w dzielnicy cygańskiej Santiago w Jerez de la Frontera w Andaluzji. Syn słynnego śpiewaka flamenco Luis Monje Vargas”el Peluca”. W wieku 3 lat zaczął grę na tym instrumencie. Od wielu lat wybitny instrumentalista i nauczyciel.

Źródło: Organizator