Kolorowy Dzień Matki w Zoo Ueckermünde!

10:00

Kiedy

14.05 - 14.05.2017
godz.: 10:00

Gdzie

Zoo Ueckermünde
Chausseestraße 76
Ueckermünde

Kolorowy Dzień Matki w Zoo Ueckermünde!

W Dzień Matki w Niemczech, w najbliższą niedzielę, tj. 14.05. Zoo Ueckermünde zaprasza na liczne pokazowe karmienia swoich zwierzęcych mieszkańców. Ponadto w ramach warsztatu  „Zwierzęce malowanie”  Clown Happy pomoże wszystkim dzieciom (w razie potrzeby i mamom) w wyczarowaniu kolorowych, zabawnych postaci na twarzach.

Zaskoczcie wszystkie mamy i zaproście je już teraz na obchody ich Dnia. Zwierzęce mamy Zoo Ueckermünde na pewno ucieszą się z licznych gości.

Pokazowe karmienia zwierzaków 14.05.201:
godz. 11 ostronosy
godz. 13 lamy
godz. 13:15 uistii białoucha
godz. 14 lwy
godz. 14:15 surykatki
godz. 14:30 dingo
godz. 15 alpaki

Wydarzenie jest częścią projektu „Transgraniczne zbliżenie dzieci i młodzieży w Ogrodzie Zoologicznym Ueckermünde“.  Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Mecklenburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Rozrasta się zwierzęca rodzina mieszkańców Zoo Ueckermünde!
Z początkiem maja na świat przyszedł kolejny muflon, w tym roku to już czwarty! Obecnie zoo planuje nowa zagrodę dla muflonów, z małym domkiem na drzewie, umożliwiającym bezpośredni kontakt ze zwierzętami.

Żółwie stepowe zamieszkujące restauracje zoo złożyły 3 jaja! Jaja obecnie zabezpieczone są w odpowiednim inkubatorze.

Źródło: Zoo Ueckermünde