Kolacja pożegnalna

18:00

Kiedy

08.11 - 08.11.2018
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: od 80,-zł
Kup bilet

Gdzie

Galeria Art. Miejskiego Domu Kultury
ul. Wojska Polskiego 1/1
Świnoujście

Kategorie


Kolacja pożegnalna

Foremniak, Chabior i Gąsowski w spektaklu Teatru Komedia z Warszawy

Tytułowa kolacja pożegnalna to wystawna kolacja na cześć osoby, którą organizatorzy wieczoru chcą się pozbyć ze swojego otoczenia. Rozmach jaki temu towarzyszy ma być dowodem na to, że zaproszony gość był im bliski. Oczywiście zaproszona osoba nie ma pojęciu w jakim celu została zaproszona!
Pierre i Clotilde to typowi przedstawiciele francuskiej klasy średniej. Zapraszają Didiera, wieloletniego przyjaciela na pożegnalną kolację. Podczas wizyty robią wszystko aby gość czuł się wyjątkowo: wspominają dawne czasy, otwierają drogie wino i są przemili. Jednak Didier, w tej roli fantastyczny Janusz Chabior w pewnym momencie orientuje się o co w tym wszystkim chodzi. Słyszał bowiem od ich wspólnego znajomego o takowych spotkaniach. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gospodarze czują się podle, Pierre, czyli Piotr Gąsowski z wdziękiem próbuje ratować sytuację, w której się znaleźli. Co z tego wyjdzie?
Czy Didier wybaczy fałszywym przyjaciołom, czy Pierrowi i Clotilde wystarczy determinacji w poprowadzeniu intrygi do końca? Wszystko się okaże na scenie!
Inteligentna francuska komedia, mistrzowsko zagrana i wyreżyserowana spowodują, że będzie to niezapomniana zabawa.
Występują: Małgorzata Foremniak, Janusz Chabior, Piotr Gąsowski. Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
Kup bilet