Kino dzieci

00:00

Kiedy

26.09 - 30.09.2016
godz.: 00:00

Gdzie

Klub Delta
ul. Racławicka 10
Szczecin Dąbie

Kategorie


Zwaśnione włoskie rody, detektywi pracujący w trudnych warunkach, afrykańskie safari i wyspy, gdzie wykluwają się potwory. Bohaterowie Kina Dzieci wyruszą w podróże pełne przygód, w trakcie których ich zapał, dobre serca i przyjaźń wystawione zostaną na próbę. Czy uda im się z niej wyjść zwycięsko?

Trzecia edycja Festiwalu Filmowego KINO DZIECI odbędzie się w Klubie Delta w Szczecin Dąbiu dniach 26-30 września. To dla widzów niepowtarzalna okazja obejrzenia filmów niezwykłych, ważnych, pełnych wrażeń i emocji. Osiem pełnych metraży zostanie zaprezentowanych widzom 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który odbędzie się w Szczecinie Dąbiu w ostatnim tygodniu września. Będzie to siedem filmów aktorskich i jedna animacja, osiem pełnometrażowych produkcji z całego świata – od Niemiec i Holandii, przez Szwecję i Norwegię, po odległą Koreę Południową – pokazujących historie bliskie naszym młodym widzom. Poruszają tematy dobrze znane cztero-, sześcio- czy dwunastolatkom. Będą one zarówno dobrą rozrywką, jak i okazją do wzruszeń i przygód. Wydarzeń filmowych nie będzie brakowało.

Jakie atrakcje czekają na młodych widzów?

W ramach festiwalu, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai spróbuje rozwikłać zagadkę zniknięcia wspaniałego rodowego klejnotu, Stelli Nostry. Mieszkająca z mamą i bratem w furgonetce, mała Ji-so będzie snuć plany o zdobyciu pieniędzy na wymarzony dom i spróbuje odpowiedzieć na pytanie: Jak ukraść psa? Nie zabraknie też Soni, której pierwsza noc poza domem, u koleżanki – Celestyny, będzie pełna przygód i pokonywania własnych strachów. Na dodatek w towarzystwie borsuków w czerwonych kaloszach.

Na tym nie koniec niesamowitości, albowiem Max – jedenastoletni, dość pulchny i blady jak ściana blondyn – to dosyć nietypowy Syn Winnetou. Równie ciekawa będzie Wielka wyprawa Molly, która wyrusza w pogoń za rodzicami, którzy zapomnieli czapki dla jej mającego się wkrótce wykluć młodszego brata i stara się odnaleźć w nowej roli starszej siostry.

Bohaterowie tego tygodnia napotkają na swojej drodze wiele trudności. W samym środku Afryki, Kacper i Emma spróbują pomóc zagubionemu lwiątku i odnaleźć jego mamę. Mieszkający w Holandii w 1943 r. Lambert, Tuur i Maartje doświadczą na własnej skórze czym jest przyjaźń wobec Sekretów wojny. Na wiele przeszkód trafią też Siem i Winnie, którzy kręcą film instruktażowy dla swoich rodziców – 10 zasad, których należy przestrzegać, żeby związek był udany. Najmłodsi widzowie przekonają się, czy ich misja się powiodła, oglądając holenderski film Rabarbar.

3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci we wrześniu odwiedzi ponad 30 miast, w tym właśnie Szczecin Dąbie, gdzie przed rokiem festiwal ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów.

Program

26 WRZEŚNIA (poniedziałek)

9:30 KACPER I EMMA NA SAFARI | KARSTEN OG PETRA PÅ SAFARI

reż. A. L. Næss, Norwegia 2015, 75’ dla dzieci w wieku: 4+

11:30 SYN WINNETOU | WINNETOUS SOHN

reż. A. Erkau, Niemcy 2015, 90' dla dzieci w wieku: 9+

27 WRZEŚNIA (wtorek)

9:30 WIELKA WYPRAWA MOLLY | MOLLY MONSTER

reż. M. Bruhn, M. Ekbladh, T. Sieger, Niemcy 2016, 70’ dla dzieci w wieku: 4+

11:30 BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA

| LASSEMAJAS DETEKTIVBYRÅ – STELLA NOSTRA

reż P. Klänge, W. Söderlund, Szwecja 2015, 80’ dla dzieci w wieku: 6+

28 WRZEŚNIA (środa)

9:30 JAK UKRAŚĆ PSA | HOW TO STEAL A DOG

reż. K. Sung-ho, Korea Południowa 2014, 109’ dla dzieci w wieku: 9+

11:30 RABARBAR | RABARBAR

reż. M. de Cloe, Holandia 2014, 70' dla dzieci w wieku: 9+

29 WRZEŚNIA (czwartek)

9:30 SONIA | SIV SOVER VILSE

reż. L. H. Clyne, C. Edfeldt, Szwecja 2016, 79’ dla dzieci w wieku: 6+

11:30 SEKRETY WOJNY | OORLOGSGEHEIMEN

reż. D. Bots, Holandia 2014, 95’ dla dzieci w wieku: 9+

30 WRZEŚNIA (piątek)

9:30 KACPER I EMMA NA SAFARI | KARSTEN OG PETRA PÅ SAFARI

reż. A. L. Næss, Norwegia 2015, 75’ dla dzieci w wieku: 4+

11:30 SYN WINNETOU | WINNETOUS SOHN

reż. A. Erkau, Niemcy 2015, 90′ dla dzieci w wieku: 9+

Źródło: Organizator