Killing Floor

20:00

Kiedy

11.11 - 11.11.2016
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 25 zł w przedsprzdaży / 35 zł w dniu koncertu / 25 zł studenci i uczniowie

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Killing Floor

Killing Floor to hołd złożony Jimiemu Hendrixowi i Stevie Ray Vaughanowi!

Trio Killing Floor od pierwszych występów z sukcesem łączy swoje różnorodne inspiracje: rock, blues i psychodelię.

Głównymi inspiracjami tria są, między innymi: Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, Cream. Intensywny styl Hendrixa zinterpretowany jest w sposób oryginalny, lecz wierny, co czyni całe przedsięwzięcie godnym dla niego hołdem. Klinng Floor na żywo to gorące wydarzenie koncertowe – trio zbije Cię z nóg ognistym repertuarem składającym się z rocka, bluesa oraz… niespodzianek!

Jacopo Bertacco urodził się w Mediolanie, a obecnie mieszka w Berlinie. Ten muzyk, nauczyciel jogi i artysta otwarty na eksperymenty i wpływy międzykulturowe, już od 2000 roku poświęca się zróżnicowanym projektom, takim jak: przedstawienia multimedialne, ścieżki dźwiękowe do filmów, praca w teatrze oraz koncerty z różnymi zespołami. Od 2007 jest członkiem The League of Crafty Guitarists i grywał z założycielem formacji – Robertem Frippem w trakcie tras po Europie i Ameryce Północnej. Kolaborował z wieloma znanymi muzykami i pomagał im w nagrywaniu albumów. Byli to, między innymi:  Bob Rutman – Endruh Unruh  -Einstürzende neubauten – Malika Ayane  –  eRRe2,  Tongs,  International Guitar Ensemble,  1605munro,  Riddle,  The RobRyan Road Show,  The ThrustGiovanni Giorgi group,  “Improvvisi”  z C.M.Nartoni.

Steve Palmieri jest aktywny na włoskiej scenie muzycznej od 1998 roku. To bardzo wszechstronny basista, który grywał w takich stylach jak: rock, blues i jazz. Współracował z wieloma artystami i przyczynił się do nagrania niejednego albumu, utrzymując przy tym aktywność koncertową.
Chilijsko-niemiecki perkusista Boris „Bisfer” Israel podczas dziesięciu lata życia i pracy w Niemczech był członkiem wielu zespołów oraz muzykiem sesyjnym, grając również na perkusjonaliach. Od samego początku swojej kariery eksperymentował (także jako pianista) z rozmaitymi gatunkami muzycznymi, takimi jak: Rock, Rock n’ Roll, Flamenco, Funk, Jazz oraz afrokubańska, latynoska i afrykańska muzyka. Bisfer jest perkusistą i perkusjonalistą wzespołach The Rob Ryan Roadshow, RIO the Voice of Elvis, Messer Chups, Bang! Mustang, Ray & the Rockets, Freunde der Italienische Oper, Arnaldo Prete (muzyka brazylijska).Jest także muzykiem studyjnym, obecnie zatrudnionym Paul-Lincke-Studios Berlin. Muzyk ten gra ponad 100 koncertów rocznie, na całym świecie.
Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Organizator