Kiermasz ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”

09:00

Kiedy

14.09 - 15.09.2019
godz.: 09:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Wały Chrobrego
ul. Jana z Kolna
Szczecin

Kategorie


Kiermasz ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach"

Kiermasz ogrodniczy to przede wszystkim kolory, kształty, zapachy – obietnica piękna i harmonii ukryte w postaciach bylin, traw, krzewów róż, drzewek i krzewów, pnączy, a nawet skrywających cudeńka cebul. No i jeszcze świeże zioła w doniczkach, wrzosy, sukulenty, rośliny owadożerne, storczyki i szereg innych. Wszystko to pojawi się w szerokiej gamie i obfitości odmian – znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich. A jeśli coś zapluska, zabłyszczy w słońcu, to będzie znak, że swoich ogrodów szukają także rybki do stawów i oczek wodnych.

Ponadto w ofercie znajdą się: mała architektura, kosiarki, nawozy ogrodnicze, mechaniczny sprzęt ogrodniczy, ceramika, rękodzieło do domu i do ogrodu. Swoje stoisko będzie miał Polski Związek Działkowców,   gdzie fachowych porad będą udzielać instruktorzy ogrodniczy oraz gdzie będzie można zbadać odczyn gleby.

Nie tylko ogród – także domową spiżarnię  będzie można  wzbogacić o nie lada specjały, bo „Pamiętajcie o ogrodach” to także kiermasz jadła regionalnego, czyli „Wałówka z przysmakami” zlokalizowana w ulicy Szczerbcowej. Wskazane przed okresem jesienno-zimowym miody z najlepszych pasiek,  czosnek z ekologicznych upraw, przetwory, sery z Podhala, z Podlasia i Mazur, pieczywo  i wędliny robione według tradycyjnych, regionalnych receptur (z Podhala, Podlasia, Mazowsza i Litwy), przetwory z ryb, kwas chlebowy, hiszpańskie oliwki, orzechy, dynie i inne warzywa, przysmaki z Turcji, węgierskie kołacze,  obwarzanki tomaszowskie, piwa z minibrowarów.

14 września – w godzinach od 9.00 do 18.00
15 września – w godzinach od 9.00 do 17.00

Źródło: Organizator