Kazuko – Premiera

16:00

Kiedy

28.03 - 28.03.2020
godz.: 16:00

Bilety

Bilet: 60,-zł

Kategorie


PREMIERA

Bycie człowiekiem, to piękna rzecz. Piękna. Ale trudna. „Kazuko” to opowieść o małej rybce, która bardzo chciała stać się człowiekiem. To historia przyjaźni ponad podziałami, ponad ograniczeniami, także gatunkowymi. I o tym, że spełnianie marzeń, to też podejmowanie decyzji. I ponoszenie konsekwencji z tym związanych. Przede wszystkim jednak, to opowieść o dorastaniu. Baśń opiera się na licznych podaniach i legendach o morskich istotach, które zafascynowane światem ludzi, stawały się jego częścią. W kulturze dalekiego wschodu ludzie boją się mocy oceanu i wierzą, że natura i egzystencja człowieka są ze sobą silne sprzężone.

Gatunek: dla dzieci
Autor: Laura Sonik, Anna Wieczorek
Reżyseria: Laura Sonik
Scenografia: Sylwia Maciejewska
Opracowanie muzyczne: Filip Sternal
Choreografia/ruch sceniczny: Monika Witkowska
Data premiery: 2020-03-28
Czas trwania (min.): 0
Obsada:
Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska
Katarzyna Ulicka-Pyda
Dominika Mrozowska-Grobelna

Po spektaklu – warsztaty plastyczne z japońską techniką origami i kaligrafią. Warsztaty prowadzić będzie Marzena Marta Olszyńska z Pracownia Ceramiczna Czwarte NIEBO

Mali uczestnicy nauczą się samodzielnie tworzyć zabawki i ozdoby z papieru oraz nauczą się pisać dwa symbole z alfabetu japońskiego, nawiązujące tematyką do przedstawienia teatralnego. Rozwiną swoją logikę i koncentrację. Staną się bardziej cierpliwe, pomysłowe i kreatywne. Ponadto wyćwiczą swoje zdolności motoryczne i spędzą czas na wesołej zabawie ze swoimi rówieśnikami.

Źródło: Organizator