Karzeł Długonos

09:00

Kiedy

07.12 - 07.12.2017
godz.: 09:00

Gdzie

Teatr Uckermärkische Bühnen
Berliner Str. 46-48
Schwedt/Oder

Karzeł Długonos

Karzeł Długonos
Zwerg Nase
Prapremiera wg tekstu Moniki Radl na podstawie bajki Wilhelma Hauffa
Dla małych i dużych dzieci od 4 lat
Reżyseria: André Nicke
Scenografia: Frauke Bischinger
Muzyka: Achim Kielpinski

Jakub, jedyny syn handlarki warzywami Hanne, obraził niedobrą wróżkę Alte Pastinake – powiedział jej, że jest brzydka. Za karę musi jej służyć przez siedem lat. Jakub zamieniony zostaje w karła o długim nosie i zdobywa zawód mistrza kucharskiego. Kiedy wraca do miasta i swej matki, ta go nie rozpoznaje. Podobny los spotyka przyjaciółkę Jakuba – Mimi. Alte Pastinake zamienia ją w gęś, ponieważ występując jako balerina była zarozumiała. Teraz Mimi chodzi obok Jakuba machając skrzydłami. Wszyscy wyśmiewają Jakuba, ale ten znajduje pracę jako kucharz w zamku hrabiego Meinolfa. Tam może wykazać się swym kunsztem kucharskim i zdobywa uznanie. Hrabia pragnie pochwalić się swym świetnym kucharzem, zaprasza więc na ucztę prezesa związku smakoszy Sida Seidenklossa. Jakub ma przygotować na ucztę pasztet z gęsiej wątróbki. Gęś Mimi trafić ma więc do garnka. Co teraz? Kucharka Rosa zna receptę na wegetariański pasztet. Brakuje jej jednak rzadkiego zioła o nazwie Volgemier.

Czy Mimi odważy się pofrunąć i znajdzie rzadką przyprawę? Czy kucharce Rosie uda się oszukać hrabiego i jego dziwnego gościa, podając wegetariański pasztet z gęsiej wątróbki? I czy Jakub i Mimi uwolnieni zostaną od czarów?

Świetnie przyprawiona baśń o przyjaźni i nikczemności, o zmysłach i zmysłowości, a także o tym, że odwaga do zmian może dać szczęście. Do odważnych należy świat! A więc uwierzcie w siebie!

Występują: Katarzyna Kunicka, Sabrina Pankrath, Ines Venus Heinrich, Uwe Heinrich, Michael Kuczynski, Simon Mehlich i Ireneusz Rosiński.

Nieustraszonej Mimi wolno gęgać po polsku. Mimi z pewnością stanie się ulubioną bohaterką polskich i niemieckich młodych widzów w Teatrze Uckermärkische Bühnen, który już po raz czternasty prezentuje baśnie polskim i niemieckim dzieciom.

Źródło: Organizator