Kamp!

19:00

Kiedy

07.04 - 07.04.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 45 zł
Kup bilet

Gdzie

klub Hormon
ul. Monte Cassino 6
Szczecin

Kamp!

Kamp! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. Ich pojawienie się na scenie dało początek całej fali młodych zespołów, które skutecznie wykorzystały siłę promocji, jaką dał internet. Kamp! wydawali swoją muzykę za darmo, wyłącznie przez sieć, kontakt z fani podtrzymując od pierwszych, wyprzedawanych na pniu koncertów.

W 2012 roku ukazał się ich przełomowy debiut, zatytułowany po prostu „Kamp!” . Płyta cieszyła się ogromnym powodzeniem, do dziś zespół sprzedał blisko 12 tysięcy egzemplarzy krążka. Równocześnie z działalnością na polskim rynku, przyszedł sukces zagraniczny. Jako jedni z pierwszych, muzycy Kamp! zaczęli regularnie koncertować na zagranicznych festiwalach i imprezach showcase’owych. Mają za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.

Kamp! wydał swój drugi album pt. „Orneta” z dnia na dzień, pod koniec października 2015. Płyta nie oczekiwała w szufladzie na tzw. dobry moment czy przygotowanie marketingowej strategii. Nie dała szans zespołowi na wprowadzanie zmian, a przy okazji wszystkich odbiorców traktowała jednakowo. Nikt nie był uprzywilejowany. „Orneta” jak każdy następca debiutu – zwłaszcza takiego, który odniósł sukces – był oczekiwany i oceniany jeszcze przed pierwszym odsłuchem. To coś od czego nie uciekł żaden zespół. Nad drugą płytą pracowali od początku 2015 roku. Działalność studyjna została poprzedzona świadomym oderwaniem się od social mediów, wywiadów czy koncertowania. Efektem jest album różny od debiutu, wymagający skupienia i podążający w innym kierunku, niż przebojowy, wręcz popowy debiut. „Orneta” to płyta taneczna, ale i kontemplacyjna, melancholijna i porywająca jednocześnie. I jak zwykle w wypadku Kamp! nabiera nowych emocji podczas energetycznych koncertów.

Latem 2014 Kamp! wydali materiał dla nowojorskiej wytwórni Cascine, stając się tym samym jednym z niewielu polskich zespołów tak mocno zaznaczającym swoją obecność na zachodnim rynku muzycznym.

Obecnie muzycy pracują nad trzecią płytą. Producentem materiału został Bartosz Dziedzic, współautor sukcesów Brodki („Granda”) i Artura Rojka („Składam się z ciągłych powtórzeń”). Premiera płyty planowana jest na jesień.

 
Źródło: Organizator

Kup bilet