Kajakowy Eko Patrol

10:00

Kiedy

05.07 - 05.07.2020
godz.: 10:00

Gdzie


Kajakowy Eko Patrol

Kajakowy Eko Patrol jest sztandarową akcją Stowarzyszenia Wywrotka, która podczas IX Szczecińskiej Gali Obywatelskiej została uznana najlepszą akcją społeczno-obywatelską w Szczecinie.
Kajakowy Eko Patrol wraca na Odrę by zmierzyć się z „zemstą wulkanizatora”. Po zeszłorocznym ogromnym sukcesie, kiedy to udało się w sumie wyłowić ze szczecińskich
akwenów niemal tonę śmieci, Kajakowy Eko Patrol znów wraca na Odrę! Tym razem dzielni kajakarze będą musieli zmierzyć się z „zemstą wulkanizatora”, bo tak można określić widok Wyspy Dębina, na brzegu której znajduje się niezliczona ilość opon od wszelakich pojazdów. Opony będą zatem głównym łupem tej akcji, choć nie zabraknie też fotela i innych dziwnych rzeczy, które nigdy nie powinny się tam znaleźć. Data wydarzenia nie jest przypadkowa. Tego dnia obchodzić będziemy 75. urodziny polskiego Szczecina i w urodzinowym prezencie, Kajakowy Eko Patrol zamierza nieco sprzątnąć miasto od strony wody w ramach akcji Zbierz 75 śmieci na 75. urodziny Szczecina! – #75szczecinchallenge.
W Kajakowym Eko Patrolu będzie mogła wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która będzie
chciała aktywnie włączyć się w akcję. Wystarczy pozytywna dawka energii i odrobina uśmiechu. Sprawność fizyczna też się przyda, ponieważ po większość śmieci trzeba będzie wyjść na często kamienisty brzeg, gdzie wyrzuca je woda lub ludzie. O resztę zadba Stowarzyszenie Wywrotka, które zapewni kajaki, worki, rękawice oraz dobrą atmosferę.


Na koniec akcji planowane jest również wspólne grillowanie jako podziękowanie dla uczestników sprzątania.

Zapisy na stronie: www.stowarzyszeniewywrotka.pl
Regulamin wydarzenia
Ilość miejsc bardzo ograniczona!

Miejsce startu: ul. Grobla na Golęcinie, Szczecin

Tak wyglądał Kajakowy Eko Patrol w 2019 r. 

Źródło: Organizator