Jozef van Wissem

19:30

Kiedy

13.10 - 13.10.2018
godz.: 19:30

Bilety

Bilet: 50-65zł
Kup bilet

Gdzie

Klub 13 Muz
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin

Jozef van Wissem

W ramach cyklu SZOK ARTS Festival czyli ‚Szczecin SZOKuje Pozytywnie’ Stowarzyszenie SZOK ma przyjemność zaprezentować Państwu koncert znakomitego, światowej sławy lutnisty i kompozytora Jozefa van Wissem!

Wchodzenie w świat Józefa van Wissem polega na poddaniu się nieuchronności – i ponadczasowości – niezwykłej muzyki tworzonej zgodnie z własnym pulsem artysty, ale i niezwykle twórczy. Van Wiseem wprowadza słuchacza w swój prywatny świat, oglądany przez zadymione szkło, tak wielka jest intensywność jego muzyki. Kluczem do niej jest zarazem zwięzłość, prostota, bezpośredniość.

Van Wissem to ‚zarówno awangardowy kompozytor jak i barokowy lutnista, a więc nie daleki od dychotomii’ (New York Times). ‚Przenosi hermetyczną muzykę lutniową z akademickich piedestałów do bardziej dostępnych kręgów’ (Pitchfork). ‚Wykonał ponad 800 koncertów solowych na lutni na całym świecie, w tym na prestiżowych festiwalach rockowych, takich jak ATP i Primavera Sound, wykonując na nim swój utwór specjalnie na tą okazję skomponowany, jedyny w swoim rodzaju! W 2013 van Wissem otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmowym w Cannes za najlepszy soundtrack do filmu ‚Tylko kochankowie przeżyją’ w reżyserii Jima Jarmusch’a, którego jest ulubionym kompozytorem. Van Wissem grał na żywo i nagrywał z Jimem Jarmuschem, Tildą Swinton i Zolą Jesus. Na jego najnowszej płycie zatytułowanej When ‚Shall This Bright Day Begin’ także śpiewa. Barokowo stylizowane tańce przeplata z linią wokalną nadając im delikatne okultystyczne piękno’.

Koncerty Jozefa van Wissem to swoiste misteria muzyczne z nutą mrocznej wizji świata!

Kup bilet