Joscho Stephan Gypsy Jazz Quartett

19:30

Kiedy

25.04 - 25.04.2018
godz.: 19:30

Bilety

Bilet: 80 - 90 zł
Kup bilet

Gdzie

Klub 13 Muz
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin

Joscho Stephan Gypsy Jazz Quartett

W ramach cyklu „SZOK Arts Festival – Szczecin SZOKuje Pozytywnie!”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie SZOK, zapraszamy na wyjątkowy, ekskluzywny koncert Joscho Stephan Gypsy Jazz Quartett z gościnnym udziałem Krzysztofa Pełecha, światowej klasy polskiego gitarzysty! Koncert dla jedynie 137 widzów odbędzie się w Szczecinie w przepięknej Sali Kominkowej DK 13 MUZ gdzie w kameralnych warunkach będzie można posłuchać i zobaczyć światowego „giganta” gipsy jazzu! Fani gitary oraz gipsy swingu nie mogą przegapić takiej gratki!

Joscho Stephan to najwybitniejszy obok Stochelo Rosenberga gitarzysta gatunku „gipsy jazz” na świecie! Na temat tego niezwykłego wirtuoza gitary krytycy prestiżowych pism muzycznych prześcigają się w zachwytach podkreślając jego zniewalającą biegłością techniczną, precyzją, a także radość gry!

Swoją muzyczną edukację rozpoczynał od gry na gitarze klasycznej i jak sam podkreśla, to klasyczna technika jest głównym fundamentem jego dzisiejszych umiejętności.

Nazywany następcą legendarnego Django Reinhardta, Joscho Stephan regularnie koncertuje w Europie, USA i Australii z najwybitniejszymi gitarzystami świata – Martinem Taylorem i Tommy Emmanuelem, Bireli Lagrene, Stochelo Rosenbergiem i wieloma innymi. Wraz ze swoim kwartetem występuje także w wszystkich najważniejszych europejskich i światowych festiwalach. Jego występy w nowojorskim Lincoln Center czy w Nashville otrzymały najlepsze recenzje krytyki i publiczności.

„Joscho Stephan gra jak opętany. Niewiarygodne! Istne szaleństwo!” – tego rodzaju określeń także wielcy muzycy jazzowi, jak Paquito de Rivera, James Carter, Charlie Mariano czy Grady Tate, używali, by wyrazić entuzjazm i podziw dla jego talentu po wspólnych koncertach. Joscho często nazwany jest „najszybszym gitarzystą świat”, ale to tylko jeden z jego niezwykłych talentów obok niezwykłej muzykalności i feelingu!

„Swinging Strings”, „Swing News”, „Django Forever”, „Acoustic Live” – to płyty, które w muzycznej biblioteczce każdego miłośnika gitary akustycznej znaleźć się muszą i z pewnością na ich okładkach nie zagości kurz!

Joscho Stephan koncertuje na całym świecie z towarzyszeniem znakomitych artystów, których zobaczymy również w Szczecinie – gitarzysty Svena Jungbecka, basisty Volkera Kampa oraz skrzypka Sebastian Reimanna.

 
Źródło: Organizator

Kup bilet