Johnny Mastro and Mamas Boys

21:00

Kiedy

23.06 - 23.06.2017
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu / 35 zł studenci
Kup bilet

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Johnny Mastro and Mamas Boys (USA) – Z powodzeniem koncertują na całym świecie. We Free Blues Clubie zagrają po raz drugi !!!

Zespół powstał w 1994 roku. Pierwsze występy odbyły się w klubach bluesowych w Los Angeles. Od 1996 roku ich domem jest klub Babe & Ricky, jeden z najstarszych i najbardziej znanych w Greater Los Angeles. Właściciel, „Mama” Laura Mae Gross, dał zespołowi nazwę „Mama boys”.

Johnny Mastro & Mamas Boys grają szorstki Chicago Blues,przez co brzmienie tego zespołu jest wyjątkowe. Bez frazesów i bez kompromisów to główna maksyma zespołu. Johnny mówi o swojej muzyce: „Sledgehammer Blues”. Johnny Mastro jest prawdziwym zwierzęciem scenicznym. Często gra na kolanach albo leżąc na scenie, gdzie z całych swoich sił dmie w harmonijkę. Brown na gitarze gra twardo i brudno. Jimmy i Mike stanowią solidny rytm na solidnym fundamencie. Basista JMMBs – Dean Zucchero – był już wielokrotnie gościem naszego klubu, jako członek zespołów Sugar Pie & the Candymen i The Healers!

Potężne, ciężkie i bluesowe!  Ludzie mówią, że to najtwardziej brzmiący zespół. Formacja, ze swoim oryginalnym, surowym brzmieniem, pochodzi z Nowego Orleanu. Johnny prowadzi zespół i wydał już 11 albumów, pojawił się na niezliczonej ilości festiwali, odbył ponad 30 europejskich tras, zagrał w filmie w 2013 roku oraz nagrywał w studio BBC w Londynie, Niemieckim Państwowym Radiu w Bremen I Belgijskim Państwowym Radiu w Brukseli.

JMMBs to mieszanka starego z nowym. Korzenna muzyka jest mocno wyczuwalna, jako że Johnny spędził 16 lat ucząc się w świątyni bluesa – „Babe’s & Ricky’s Inn” pod kierunkiem Laury Mae „Mamy” Gross.  Nauczyła go, że liczy się tylko kolor blue i zachęciła by znalazł własne brzmienie. Nowe  ujawnia się poprzez chłonięcie dzwięków ze współczesnej muzyki, którą lubi zespół. Rezultaty są widoczne na każdym koncercie i każdej płycie, którą nagrywają „Mama’s Boys”.

Rok 2015 przyniósł nowa płytę (także na winylu), napisaną i nagraną w Nowym Orleanie i szereg koncertów zagranych przed większą niż dotychczas publicznością. Jeśli podoba Ci się co słyszysz, zapisz się na listę mailingową, by być na czasie, sprawdzaj stronę internetową i, co najważniejsze, ciesz się muzyką!

Skład:
Johnny Mastro – Harmonijka/Wokal
Smokehouse Brown – Gitara/Gitara Slide
Dean Zucchero – Gitara Basowa
Rob Lee – Perkusja
Christophe Gaillot – Perkusja

Źródło: Organizator

Kup bilet