Jig Reel Maniacs – „Celtic fusion with jazz connections”

19:00

Kiedy

26.03 - 26.03.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 35 zł
Kup bilet

Gdzie

Klub 13 Muz
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin

Jig Reel Maniacs - „Celtic fusion with jazz connections"

Jig Reel Maniacs to druga z najstarszych w Polsce (28 lat na scenie) i jedna z najbardziej charakterystycznych (charakternych) formacji inspirujących się tradycyjną muzyką celtycką.

Jigowo Reelowi Maniacy grają nurt Celtic fusion – celtyckie brzmienia oparte nie tylko na dwóch głównych rytmach i tańcach irlandzkich, jakimi są jig i reel, ale dźwiękowe klimaty będące wypadkową łączenia celtyckich nut z takimi gatunkami jak jazz, funk, rock, reggae i inne kierunki – muzykę instrumentalno-wokalną aranżowaną na wielobarwne instrumentarium: skrzypce, flet, flażolety, dudy, gitary (akustyczną, elektryczną, basowe), fortepian lub pianino klasyczne, pianino elektryczne, instrumenty klawiszowe i akordeon, perkusję i głos (baryton-bas).

Skład:

Natalia Rogińska – skrzypce

Aleksander Brych – flet drewniany poprzeczny, flażolety, dudy

Artur Grudziński – fortepian, instrumenty klawiszowe, akordeon

Maciej Czarnecki – perkusja, instrumenty perkusyjne

Michał Jankowski – gitara akustyczna

Krzysztof Łangowski – gitara elektryczna

Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, bajanie

Marzec, miesiąc kojarzony w Polsce z Irlandią i Festiwalem Św. Patryka pod patronatem Ambasady Irlandii – zobowiązuje również Jigowo Reelowych Maniaków do uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz do prezentowania się w formule nieco innej od klasycznie klubowego lub klubowo klasycznego nurtu Celtic fusion, a mianowicie wzbogaconej o więcej pierwiastków jazzowych, stąd tytuł koncertu: Celtic fusion with jazz connections.

 
Źródło: Organizator

Kup bilet