Jazz na Rogatkach: The Beat Freaks

18:00

Kiedy

11.06 - 11.06.2017
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 15zł
Kup bilet

Gdzie

Klub Delta
ul. Racławicka 10
Szczecin Dąbie

Jazz na Rogatkach: The Beat Freaks

The Beat Freaks – to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych ze szczecińsko-duńskim rodowodem. Skandynawskiego charakteru muzyce nadaje bowiem fakt, iż połowa zespołu, swój muzyczny język rozwijała kształcąc się̨
w prestiżowej akademii w Odense. Nie pozostało to bez wpływu na brzmienie zespołu oraz odważne podejście do formy.
Zespół założył w 2014 roku Michał Starkiewicz (gitara), który do współpracy zaprosił Tomka Licaka (saksofon tenorowy) i Pawła Grzesiuka (bas) oraz mieszkającego na stałe
w Kopenhadze – Radka Wośko (perkusja). Po kilku sesjach powstał materiał, który został
z zaprezentowany w Szczecinie w roku 2015 oraz w Christiania Jazz Club w Kopenhadze
w lutym 2016 roku. Oba koncerty zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, co zaowocowało trasą koncertową w Polsce oraz wejściem do studia.
W marcu 2016 roku w Studio Soyuz w Łodzi zespół nagrał swój debiutancki album, który miał swoją premierę w październiku tegoż roku. Debiutancka płyta „Leon’ ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Gateway Music z Danii. Album został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez krytyków muzycznych jak i przez muzyków.
Płyta „Leon’ to próba muzycznego zilustrowania życia i twórczości Leona Kokakiewicza – fikcyjnej postaci stworzonej przez zespół – barda miejskiego z czasów gwałtownego rozwoju przemysłu. Wizjonerskie idee, inspiracja maszynami oraz nieskromne ilości porzeczkowego trunku dały nieoczekiwaną mieszankę rytmów, brzmień i melodii. Zespół The Beat Freaks stara się oddać te niepowtarzalne pomysły przy pomocy współczesnych instrumentów, które zresztą przewidział już 200 lat temu sam Leon Kokakiewicz. Ale to nie wszystko – innowacja była bowiem nadrzędna ideą industrialnego barda, dlatego Beat Freaks tworzy coraz to nowszą muzykę, która śmiało patrzy wprzód!
Muzycy uciekają̨ od utartych schematów jazzowych form proponując muzykę̨, która jest swoistą opowieścią̨. W ich muzyce znajdziemy inspiracje i zapożyczenia zarówno z muzyki słowiańskiej, ludowej, etnicznej czy wręcz rockowej. Jednocześnie muzyka zespołu pozostaje świeża nawiązując do brzmienia współczesnego jazzu. Znakiem szczególnym zespołu jest niecodzienne i otwarte podejście do formy utworu i aranżacji.

Skład zespołu:
Tomasz Licak – saksofon / klarnet
Michał Starkiewicz – gitara
Paweł Grzesiuk – kontrabas
Radek Wośko – perkusja

Kup bilet