Jazz na Rogatkach: Jazz Telegram

18:00

Kiedy

26.05 - 26.05.2019
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 10 zł.

Gdzie

Klub Delta
ul. Racławicka 10
Szczecin Dąbie

Jazz Telegram
Wojciech Rapa – gitara, śpiew
Małgorzata Jarmoc – śpiew
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski – bas
Jakub „Fiszka” Fiszer – perkusja
Krzysztof „Drwal” Rozesłański – perkusja

Wojciech Rapa – wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor, dziennikach muzyczny, sideman, znany i ceniony od lat reprezentant szczecińskiego rock’n’rolla. Grał w popularnych zespołach lat 70., m.in. z Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami zespołu „No To Co”. Przez kilka lat grał w zespole „Wawele”.
Pomysłodawca cyklu koncertów pod nazwą Szczecińskie Dinozaury. Od roku 1995 kieruje własnymi formacjami muzycznymi „Still Warm”, a także „Wojtek Rapa Quartet”, z którą nagrał płytę „Szczecin-Szczecin”. Obecnie jest stałym członkiem legendy polskiego big beatu – „Czerwono-Czarnych”, z którymi uczestniczył w obchodach 50-lecia polskiego rocka
w Gdańsku w 2010 roku.
W 2014 r. obchodził 50-lecie twórczości artystycznej. Wojciech Rapa to również autor wydanej w 2011 roku w Szczecinie książki opisującej narodziny szczecińskiego big beatu w latach 60, 70 i 80 XX wieku. Książka to wspomnienia pierwszego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie i narodzin wielu talentów i zespołów, które tu właśnie zaczęły grać.
Wojciech Rapa to również współzałożyciel formacji „Telegram” przy Szczecińskiej Agencji Artystycznej, której opiekunem był znany obecnie reżyser filmowy Jacek Bromski. W latach 70. brał udział w festiwalach: Jazz nad Odrą i festiwal Awangardy Rockowej w Kaliszu. Wojciech Rapa po 40 latach postanowił wskrzesić do życia swój dawny projekt nadając mu nowe bardziej jazzowy i jazz-rockowy charakter nadają zespołowi nową nazwę „Jazz Telegram”. Do wspólnego koncertu inaugurującego powrót na muzyczny rynek tej znanej niegdyś w Szczecinie formacji Wojciech Rapa zaprosił wytrawnych muzyków, z którymi gra od wielu lat w różnych składach. Są to wokalistka Małgorzata Jarmoc, basista Janusz „Kanapa” Jędrzejewski oraz znakomici perkusiści Jakub „Fiszka” Fiszer i Krzysztof „Drwal” Rozesłański.
Małgorzata Jamroc – to pochodząca ze Szczecina obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka wielu zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych Szczecina. Występuje obecnie z różnymi zespołami m in. LUZ Blues i Wojciech Rapa Quartet. Z Wojtkiem Rapą tworzy też zespół Acoustic Guitar Projekt.
Janusz „Kanapa” Jędrzejewski znany z występów w bardzo wielu zespołach jazzowych
i rockowych. Ostatnio zaangażowany m.in. w projekcie Jackpot. Jakub „Fiszka” Fiszer to jeden z najlepszych szczecińskich perkusistów występujący w takich zespołach jak „Big Far Mama” czy „Chango”. Natomiast Krzysztof „Drwal” Rozesłański znany głównie
z występów w rockowych i bluesowych formacji Szczecina I Stargardu – ostatnio w Stargard Band.
W trakcie koncertu zespół zaprezentuje najbardziej popularne standardy jazzowe oraz wiele znanych i popularnych piosenek i melodii w jazzowych interpretacjach.

Źródło: Organizator