Jazz na niedzielę

15:00

Kiedy

15.03 - 15.03.2020
godz.: 15:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Koncert psalmów i pieśni starego testamentu pt „Dobrze być razem – זה טוב להיות ביחד”.
W kościele Świętej Trójcy przy ul. Energetyków 8 wystąpi Magda Zawartko. Wstęp wolny. Wydarzenie odbędzie się w ramach festiwalu Szczecin Jazz.

Projekt „Dobrze być razem” to muzyczna podróż na wschód, oparta na melodiach psalmów i treściach Starego Testamentu. W twórczości Magdaleny Zawartko inspiracje muzyką wschodu można było usłyszeć już na płycie Leć Głosie, na której znalazł się m.in psalm Hine ma tov uma naim. Podczas koncertu usłyszymy pieśni śpiewane głównie w języku hebrajskim, melancholijne melodie, melizmatyczne improwizacje.

Magdalena Zawartko- głos
Robert Jarmużek- piano
Grzegorz Piasecki- kontrabas
Patryk Zakrzewski- perkusja

Magdalena Zawartko- wokalistka, improwizatorka, rozmiłowana w muzyce etnicznej. Nie lubi klasyfikować swojego głosu, eksperymentuje z jego brzmieniem i odkrywa nowe kolory czerpiąc inspiracje dzięki dalekim podróżom. Swobodne posługiwanie się improwizacją sprawia, że może wyrażać siebie na wiele sposobów. Daje jej to wolność i nieraz zaskakuje. Swoją przygodę z muzyką jazzową zaczynała od jazzu tradycyjnego występując z zespołem Sami Swoi i Big Bandem Aleksandra Mazura. Z czasem odnalazła własna drogę i skoncentrowała się na muzyce etno jazzowej. Jej autorski projekt Zawartko/Piasecki „Leć głosie” łączący muzykę etniczną z jazzową improwizacją reprezentował Europejską Stolicę Kultury w wielu krajach Europy i został uhonorowany Nagrodą Gazety Wyborczej WARTO 2016.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora