Jazz pod Choinkę – Krystyna Prońko Trio

19:00

Kiedy

12.12 - 12.12.2016
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 70zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Jazz pod Choinkę - Krystyna Prońko Trio

Jazz pod Choinkę to projekt Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego pomyślany jako coroczny koncert gwiazdy polskiego jazzu, który ma być swoistym prezentem dla mieszkańców Szczecina w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia. Koncerty z tego cyklu odbywają się już od 2013 roku. Zawsze w połowie grudnia zapraszamy gwiazdę polskiego jazzu z założeniem, że przedświąteczna gorączka i bieganina nie powinna nam przeszkodzić w odbiorze dobrej muzyki jazzowej. Dotychczas w koncertach, które odbywały się w Trafostacji Sztuki w Szczecinie w ramach cyklu Jazz pod Choinkę wystąpili Paweł Kaczmarczyk ze swoim zespołem Audiofeeling Trio (2013) jeden z najbardziej zdolnych pianistów nowego polskiego jazzu, Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet (2014) nestor i niezaprzeczalnie lider i nauczyciel kilku pokoleń polskich muzyków jazzowych oraz Zbigniew Namysłowski Quartet legenda i gwiazda polskiego saksofonu.
W 2016 roku pod naszą choinkę, tym razem do Sali kameralnej Filharmonii w Szczecinie zaprosiliśmy jedną z najlepszych, najbardziej znanych i rozpoznawalnych wokalistek polskiego jazzu Krystynę Prońko.

Krystyna Prońko to legenda polskiej piosenki i wokalistyki jazzowej. Jest znana z takich przebojów jak ‚Jesteś lekiem na całe zło’, ‚Małe tęsknoty’, ‚Deszcz w Cisnej’, ‚Modlitwa
o miłość prawdziwą’, ‚On nie kochał nas’ (w duecie z Majką Jeżowską), ‚Niech moje serce kołysze ciebie do snu’, ‚Psalm stojących w kolejce’ oraz ‚Senna kołysanka’.
Krystyna Prońko – urodziła się w Gorzowie Wielkopolskim. Studiowała na Wydziale Jazzu
i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie występowała w Opolu, gdzie w 1975 r. dostała główną nagrodę.
Założyła wytwórnię płytową Power Music w której wydaje wszystkie swoje nagrania. Występowała też na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Była wykładowcą wokalistyki na wielu uczelniach w Polsce i za granicą. Stale zapraszana jest jako wykładowca na wielu warsztatach wokalistyki jazzowej i bluesowej.
Wydała kilkanaście płyt studyjnych i koncertowych. Jej nagrania solo lub w duetach znalazły się na niezliczonej ilości płyt innych wykonawców lub okolicznościowych składanek.
W 2012 roku wydała płytę CD „Recital Trio Live’ Prońko Raminiak Wendt oraz złożyła w całość cztery pyty „Osobistej Kolekcji’.
Krystyny Prońko można posłuchać w różnych programach koncertowych. Występuje głównie jako Krystyna Prońko Trio gdzie towarzyszą jej Przemysław Raminiak (piano) i Adam Wendt (saksofony), ale też z pięcioosobowym zespołem oraz z Big Bandami w koncertach recitalowych.
W 2016 roku z wystąpiła z wielkim sukcesem podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wykonując największe swoje przeboje gdzie została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność.
W koncercie Krystynie Prońko towarzyszyć będzie dwóch znakomitych muzyków. Przemek Raminiak – instrumenty klawiszowe oraz Adam Wendt – saksofony.

Kup bilet