Jarmark Świąteczny ” Pod Szczęśliwą Gwiazdą”

13:00
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

07.12 - 08.12.2019
godz.: 13:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Rynek Staromiejski
Rynek Staromiejski
Stargard

Kategorie


Jarmark Świąteczny " Pod Szczęśliwą Gwiazdą"

Fot. Materiały promocyjne organizatora

Na scenie w programach kolędowych zaprezentują się; dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, Szkoły Podstawowej nr 9, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 oraz Chór Echo Arioso, grupa taneczna „Seniority” z UTW, chór śpiewaczy „Chabry” z UTW, chór śpiewaczy Belcanto z UTW, zespół „Layla” z MDK, zespół „Switanok”- z punktu nauczania j. ukraińskiego ZU k/Stargard, Zespół De Facto z SCK, chór Cantore Gospel Junior oraz chóry pod kierunkiem Aliny Kopery i zespół dziecięcy Boże Światełka z parafii Chrystusa Króla.

Podczas Jarmarku można będzie spotkać  św. Mikołaja i zrobić sobie z nim zdjęcie, a elfy i śnieżynki obdarują dzieci słodkimi podarunkami. Radni Rady Miejskiej Stargardu  poprowadzą animacje oraz zabawy dla naszych milusińskich. Podczas Jarmarku Świątecznego „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” uroczyście rozświetlone zostaną  iluminacje oraz stargardzka choinka. Dla  dzieci przygotowano warsztaty zdobienia Mikołajkowych Czapek.

Magię nadchodzących świąt będzie można świętować przy  kubku grzanego wina lub gorącej czekolady. Nie zabraknie Świątecznej Wyżerki w specjalnej  Strefie Food Trucków.

Na świątecznych stoiskach znajdziemy dekoracje, ozdoby papierowe i drewniane, które sprawdzą się jako wspaniałe i oryginalne prezenty dla naszych najbliższych. Koła Gospodyń Wiejskich zaserwują gorącą herbatę, kawę i aromatyczne ciasta. Po raz kolejny odbędzie się w Stargardzie akcja „Rodakom na Kresach”. Będą zbierane artykuły spożywcze z dłuższym terminem ważności do spożycia (np. mąka, makaron, konserwy mięsne i rybne, olej, kawa, herbata, słodycze, artykuły szkolne, artykuły chemii gospodarczej i higieny osobistej). Dary trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do najuboższych Polaków mieszkających na Litwie, dotrą do osób starszych, domów dziecka i domów opieki.

Źródło: Organizator