Jarmark Solny

00:00

Kiedy

22.08 - 06.09.2020
godz.: 00:00

Gdzie

Skwer Miast Partnerskich W Kołobrzegu
ul. Ratuszowa
Kołobrzeg

Kategorie


Jarmark Solny

RE:AKTYWACJA
Kulinaria i produkty regionalne, rzemiosło i nowoczesne wzornictwo, strefy zabaw i rekreacji, a nawet… odwiedziny Hrabiego Solnego i Hrabiny Solnej. Po kilku latach przerwy do Kołobrzegu powraca Jarmark Solny.
W dawnych czasach przy warzeniu soli w Kołobrzegu pracowali solarze, którzy z czasem utworzyli bardzo wpływowe Kołobrzeskie Bractwo Solne. Na czele bractwa stał Hrabia Solny.
I ta właśnie postać wraz z towarzyszącą mu Hrabiną Solna będzie symbolem i motywem przewodnim kołobrzeskiego Jarmarku Solnego. I – uwaga! – będzie ich można spotkać tylko
w Kołobrzegu i tylko podczas Jarmarku Solnego!

KOŁOBRZESKIE SKARBY
Głównym celem jest wykreowanie cyklicznego, atrakcyjnego wydarzenia, które na stałe wpisze się w kalendarz miejskich wydarzeń i będzie chętnie odwiedzane przez mieszkańców Kołobrzegu i turystów. Wydarzenia, w którym przeszłość i historia miasta przenikają się ze współczesnością, i które odwiedzającym dostarczać będzie wielu niezapomnianych przeżyć i smaków.
Oferta handlowa promować będzie przede wszystkim produkty o wysokich walorach smakowych, wytwarzane zgodnie z oryginalną recepturą, których tradycja związana jest
z historią miasta i regionu, jak słynne kołobrzeskie ogórki w solankowej zalewie, kołobrzeskie śledziki, wędzone ryby, miody z pasieki, nalewki i słodkie kołobrzeskie krówki. Tym samym do udziału w Jarmarku zaproszeni zostali lokalni przedsiębiorcy.
Wyroby artystyczne, rzemieślnicze i produkty regionalne prezentowane będą w trzydziestu, drewnianych domkach handlowych i w jednym stoisku, którego kształt nawiązuje do kołobrzeskiej latarni morskiej ze świecącą się laterną.

RE:KREACJA
Po raz pierwszy do Kołobrzegu zawiną „Dalekobrzegi”. Będą to zaprojektowane i wykonane specjalnie dla Miasta Kołobrzeg, stylizowane na żeglarski pokład miejsca do odpoczynku i zabawy. Każdy „Dalekobrzeg” dekorować będą flagi międzynarodowego kodu sygnałowego, tworzące hasło, które trzeba rozszyfrować. Więcej miejsc do odpoczynku i złapania oddechu, czyli kolorowe pufy i leżaki znajdziemy na Placu Miast Partnerskich.
Na najmłodszych czekać będzie zaczarowany świat teatru, marionetek i pacynek, czyli „Najmniejszy Teatr Świata”. Niemałą atrakcja będzie z pewnością możliwość samodzielnego usypania z piasku swojej pamiątki-sypanki z Jarmarku Solnego, a także zagrania w rodzinna grę miejską, która przybliży historię miasta. Program będzie skierowany do każdej grupy wiekowej od najmłodszych do najstarszych.

BEZPIECZEŃSTWO JEST NAJWAŻNIEJSZE
Międzynarodowe Targi Gdańskie, będące organizatorem Jarmarku Solnego, kwestie związane z bezpieczeństwem sanitarnym traktują w sposób absolutnie priorytetowy, wdrażając wszystkie zalecane przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny środki ostrożności, a także na bieżąco śledząc i monitorując sytuację.
Mając na uwadze powyższe zostaną wprowadzone następujące zasady bezpieczeństwa:
🔸 zwiększenie odstępów między domkami
🔸 każdy z wystawców zobowiązany będzie do wyposażenia stoiska w płyn dezynfekcyjny (również dla odwiedzających) oraz środki ochrony osobistej: jednorazowe rękawiczki oraz przyłbice
🔸 każdy domek gastronomiczny oraz prowadzący sprzedaż produktów gastronomicznych będzie wyposażony w przesłonę pleksi zwiększającą bezpieczeństwo oraz będzie wyposażony w przyłącze wodno-kanalizacyjne, umożliwiające bezpośredni dostęp do wody
🔸 zwiększona zostanie częstotliwość dezynfekcji w strefie gastronomicznej oraz częstotliwość wywozu nieczystości.
Tradycja i współczesność, dobre smaki, atrakcje dla dużych i małych i piękne wspomnienia – taki będzie Jarmark Solny 2020 w Kołobrzegu.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora