Japonia w obiektywie

18:00
Japonia w obiektywie

Kiedy

10.01 - 10.01.2020
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

ProMedia -Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 54
aleja Wojska Polskiego 2
Szczecin

Japonia w obiektywie

Japonia w obiektywie to spotkanie z Mirosławem Siemieniukiem, który opowie o swojej podróży do Japonii. Spotkanie ubarwią slajdy ze zdjęciami tego niesamowitego kraju.

Japonia to kraj oddalony od Polski o 8 500 km w linii prostej, o 8 godzin w strefie czasowej i 20 lat w sferze techniki. Nasz gość spędził tym kraju 3 tygodnie, przejechał ok. 2 tysiące kilometrów super-expresami Shinkansen: od TOKIO do MIYAJIMA, a na trasie odwiedził miasta: KANAZAWA, KIOTO, NAGOJA, OSAKA, HIROSZIMA.

Mirosław Siemieniuk jest absolwentem filologii angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od ponad 20 lat uczy języka angielskiego w Zespole Szkół Samochodowych w Szczecinie. Jest nauczycielem dyplomowanym. Został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej nadawanym przez Ministra Oświaty za dodanie do podręcznika szkolnego do nauki języka angielskiego wydawnictwa Oxford, dwóch autorskich rozdziałów poświęconych motoryzacji. Tryb życia Mirosława Siemieniuka pozwala mu łączyć i rozwijać jego pasje: podróże i fotografię. Jest członkiem klubu fotograficznego Grupa Amatorów Fotografii Prawie Artystycznej i Google Local Guides. Swoje zdjęcia publikuje w Internecie na Mapach Google oraz pisze recenzje odwiedzanych miejsc. Jak sam przyznaje – najbardziej lubi robić portrety ludziom charakterystycznym.

Źródło: Organizator