Janusz Radek

19:00

Kiedy

14.02 - 14.02.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 85zł
Kup bilet

Gdzie

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Inż. Wendy 14
Szczecin

Janusz Radek

Janusz Radek – Na Głos i Ręce
recital kameralny i wyjątkowy

Janusz Radek- nietuzinkowy Artysta, niebanalny człowiek, niezwykły wokalista i kompozytor, a przede wszystkim charyzmatyczny frontman. Na scenie nie tylko świetnie śpiewa, jego osobowość i świetny kontakt z publicznością powodują , że potrafi przenieść widza w niezwykłe miejsca. Raz są to klimaty retro, raz przepiękne liryczne brzmienia własnych kompozycji. Innym razem zadziwia bardzo nowoczesną formą i interpretacją utworów, by za chwilę powrócić sentymentalnie do starszych piosenek.

Podczas koncertu usłyszeć można najbardziej znane utwory wokalisty z całego dorobku artystycznego- począwszy od liryki krakowskiej, przez piosenki Czesława Niemena, własne kompozycje, czy te napisane do wierszy Haliny Poświatowskiej.

Wśród utworów usłyszeć zatem można m.in : Ja Jestem Wamp, Groszki i 
Róże, Sur le Ponte D’Avignone, Grande Valse Brillante, Tomaszów, Jaki Kolor, Domek Bez Adresu, ale
 także Scheila, Halina,
 Kiedy Umrę Kochanie czy wreszcie w pełni autorskie kompozycje Janusza,
takie jak: Pan Roman, Naprawdę Jesteś Piękna, Gdzieś Między Słowami, Dziękuję Za Miłość, W Kinie i wiele
innych.

Inny i niepowtarzalny jest każdy koncert Na Głos i Ręce– zawsze jest wypadkową nastroju wykonawcy i reakcji publiczności. Za każdym razem jednak dobór repertuaru, profesjonalizm i doświadczenie sceniczne gwarantują doznania muzyczne na najwyższym poziomie. Najbardziej charakterystyczne w tym recitalu jest jednak zaskoczenie, które Janusz serwuje swoim słuchaczom. W trakcie recitalu nastrój potrafi się radykalnie zmienić i zasłuchana publiczność otrzymuje szalony, zwariowany pastisz. Czasem też niewinna zapowiedź piosenki urasta do rangi samodzielnego zaimprowizowanego utworu.

Są jeszcze inne elmenty składające się na wyjątkowość tego kameralnego spotkania- to jest rozmowa, dowcipne komentarze, żarty muzyczne i rozbrajająca autoironia. Wszystko to powoduje, że każdy kto raz pojawił się na koncercie Janusza Radka, chętnie wraca na każdy kolejny jego występ.

Kup bilet