Jak uczyć (się) w epoce cyfrowej? Kompetencje przyszłości [Techklub]

17:00

Kiedy

26.02 - 26.02.2020
godz.: 17:00

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Trwa TechKlubowy roadshow! Do Szczecina zawita 26 lutego 2020. Spotykamy się w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2). Porozmawiamy o uczeniu się jako kompetencji przyszłości. Wydarzenie jest darmowe, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja (tutaj: https://crm.sektor3-0.pl/techklub/szczecin )

AGENDA SPOTKANIA
16:40 Rejestracja
17:00 Łukasz Kowalik
OK, Boomer! Dochodzenie do wiedzy i krytyczne myślenie jako umiejętności życiowe generacji Z.
Z wystąpienia Łukasza dowiesz się:
• w jaki sposób samodzielnie dochodzić do wiedzy i skutecznie rozwiązywać problemy?
• po jakie narzędzia sięgać, by uczyć się bardziej efektywnie?
• jaką rolę odgrywa krytyczne myślenie we współczesnym świecie?
17:45 Przerwa kawowa
18:00 Kamil Śliwowski
Jak (się) uczyć o przyszłości? Na przykładzie nauki programowania i podstaw sztucznej inteligencji.
Kamil, w oparciu o swoje doświadczenia z nauczania programowania i AI opowie:
• jaki wpływ na nasze uczenie mają zmiany technologiczne?
• dlaczego tak ważna jest interdyscyplinarność i umiejętność zapominania?
• oraz jak rozwijać te kompetencje?
18:45 Networking

PRELEGENCI

Łukasz Kowalik [odbelfra.com | Szczecin International School]
Pracuję z językiem angielskim od 2001 roku: jako nauczyciel, tłumacz i lektor. Obecnie pracuję w szkole międzynarodowej, gdzie prowadzę zajęcia z języka angielskiego i teorii wiedzy wykorzystując do tego EdTech. Jako edukator i pedagog ogromną radość czerpię z dzielenia się swoim doświadczeniem. Wykorzystując wiedzę o tym jak ludzie uczą się, prowadzę szkolenia i warsztaty m.in. dla rad pedagogicznych, organizacji pozarządowych i dziennikarzy, z takich obszarów jak nowe technologie i media społecznościowe (także w edukacji), metodyka nauczania języka obcego oraz integracja zespołu.

Kamil Śliwowski [Centralny Dom Technologii]
Dyrektor programu edukacyjnego w Centralnym Domu Technologii, trener i animator edukacji medialnej i cyfrowej. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z fundacjami Panoptykon i Szkoła z Klasą, pisze bloga i newsletter o nowoczesnej edukacji na https://otwartezasoby.pl

Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „Nowe Technologie Lokalnie”. Ich koordynatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W kilkunastu miastach w Polsce odbywają się spotkania, które poruszają kwestie wykorzystania nowych technologii w trzecim sektorze. Tegoroczna edycja poświęcona jest kompetencjom przyszłości. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i administracji. Więcej o TechKlubach na: www.techklub.pl
Wydarzenie jest organizowane w ramach Programu Sektor 3.0. Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Źródło: Organizator